Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

1. Liga pod skrzydłami PLS

Nowa jakość, mająca przełożenie na organizację i profesjonalizm. Tak ma wyglądać rzeczywistość 1. Ligi siatkarzy od sezonu 2018/19. Rozmowy toczące się właściwie od końca poprzednich rozgrywek, przyniosły efekt. Polska Liga Siatkówki SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie zapleczem PlusLigi. Tym samym 14 zespołów z 1. Ligi trafiło pod skrzydła nowego organizatora. 

Tak wygląda oficjalna strona ligi i zakładka o GWR

Po pierwsze – profesjonalnie. Takie jest założenie współpracy, która rozpocznie się wraz ze startem 1. Ligi mężczyzn. Dodatkowo warto podkreślić, że wraz z zarządzaniem Polską Ligą Siatkówki SA, rozgrywki zaplecza PlusLigi będą pokazywane na antenie Polsatu Sport.

To bardzo ważny krok w rozwoju naszej ligowej siatkówki. Mamy już pod swoimi skrzydłami PlusLigę oraz LSK, teraz przyszedł czas na współpracę z klubami 1. Ligi mężczyzn. Chcemy razem stworzyć nowe, dynamiczne rozgrywki, które staną się atrakcyjne dla kibiców oraz sponsorów. Wierzę, że razem nam to się uda, a z każdym miesiącem pracy 1. Liga będzie rosła w siłę. W tych ośrodkach drzemie spory potencjał, który uda nam się wyzwolić – podkreśla prezes zarządu PLS SA, Artur Popko.

Transmisje będą przeprowadzane z każdej kolejki ligowej, po jednym meczu. Spotkania będą pokazywane najczęściej we wtorki (kolejka środowa) bądź czwartki (kolejka weekendowa), o 18:30. Póki co znana jest rozpiska na październikowe pojedynki. KS Gwardia Wrocław będzie pokazywana w ramach 3 kolejki 1. Ligi, wyjazdowe spotkanie z BBTS Bielsko-Biała (spadkowicz z PlusLigi), 9 października (wtorek), g. 18:30 w Polsacie Sport Extra.

Z każdym rokiem, sezonem dostrzegamy rosnącą profesjonalizację klubów I ligi. Kilka z nich ma bogate doświadczenia, nawet wielkie sukcesy z występów w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej. To spory kapitał, który wymaga też racjonalnych inwestycji. Możliwość sportowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawia, że pierwszoligowcy zdecydowanie efektywniej będą się mogli przygotować do udziału w rozgrywkach PlusLigi wypełniając istotną część wymagań stawianych klubom najwyższego szczebla – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jędrzej Kaźmierczak wraz z kolegami do ligowego grania startuje 29 września

Dodatkowo wszystkie kluby 1. Ligi będą korzystały, podobnie jak PlusLiga i LSK z nowoczesnego systemu kontaktu z mediami – portalu accredito.com. To właśnie przez tę platformę będzie można akredytować się na mecze, w niej także będzie można znaleźć najświeższe informacje, materiały wideo i zdjęcia, dotyczące wszystkich klubów. W ramach współpracy z klubami 1. Ligi powstała również nowa strona internetowa, w ramach której organizatorzy rozgrywek będą prezentować wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z rozgrywkami. W planach, poza materiałami dziennikarskimi, jest także dostarczenie kibicom wyników live oraz rozbudowanych statystyk.