Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Gwardia kończy zwycięstwem z Sobieskim

9/9 na koniec

3:0 z UKS Volleyem Żarów, 3:1 z SPS Chrobrym Głogów i 3:1 z WKS Sobieskim Żagań. W taki sposób rundę zasadniczą skwitowali siatkarze Gwardii Wrocław. Ostatnie ze zwycięstw o szczególnym smaku, odniesione bowiem u siebie – przy pełnych trybunach w hali przy Krupniczej. Dziękujemy za wsparcie naszym kibicom, teraz chwila przerwy i play-off. W nim zmierzymy się z MKST Astrą Nowa Sól.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że możemy spać spokojnie w kwestii rezultatu. Gwardziści mieli swoje ambicje, zupełnie inaczej gra się jednak z komfortem pewności miejsca w najlepszej „ósemce” naszej grupy. Gwoli ścisłości, beniaminek z Bolesławca zgodnie z przewidywaniami wygrał w ostatnim spotkaniu z „czerwoną latarnią” z Żarowa w trzech setach. Także wygrana przed tygodniem w Głogowie była warta więcej niż trzy punkty. Tak czy owak – trener Piotr Lebioda w wyjściowym ustawieniu postawił na sprawdzonych siatkarzy plus duet, który w tym sezonie rzadziej pojawiał się  na boisku. Mowa o atakującym Łukaszu Tobysie oraz rozgrywającym Karolu Wesołowskim. Trzeba przyznać, duet ten nie zawiódł, w obu przypadkach można mówić o udanych występach – choć na pierwszym secie ich udział się zakończył. Później trener Lebioda zdecydował się na wersję z Łukaszem Sternikiem na rozegraniu i Piotrem Hernikiem w roli atakującego. Takie prawo szkoleniowca, pozostaje uszanować. Ostatecznie oba rozwiązania doprowadziły do zwycięstwa za trzy punkty.

A67A6362

Gwardziści w meczu z WKS Sobieskim Żagań mieli wiele powodów do radości

Co do samego meczu, spotkanie obfitowało w sporo emocji. Nie ma się co czarować, goście tego dnia popełnili sporo własnych błędów. Z drugiej strony, gwardziści do tych błędów rywala zmuszali, wywołując presję m.in. dobrą zagrywką. Najlepszym przykładem niech będzie scenariusz z drugiego seta. WKS Sobieski prowadził 17:14. O przerwę na żądanie poprosił trener Lebioda, zrobiliśmy przejście i na zagrywce pojawił się Roman Nawrocki. Nasz przyjmujący dołożył punktową zagrywkę, wymordował do granic możliwości przyjęcie rywala i z 14:17 zrobiło się 22:17 dla Gwardii. Z rozhuśtanym przyjęciem trudno jest myśleć o minięciu bloku, gospodarze potrafili to dodatkowo wykorzystać. Każdy z osobna zasługuje dzisiaj na słowo uznania, praktycznie wszyscy siatkarze GWR zagrali tak – jak chcielibyśmy – żeby prezentowali się od początku sezonu. Forma jest zwyżkowa, ważne, żeby przez dwa najbliższe tygodnie ją podtrzymać. Wiemy już, że w I rundzie play-off o awans do I ligi zmierzymy się z liderem MKST Astrą Nowa Sól. W rundzie zasadniczej oba mecze z tym przeciwnikiem przegraliśmy, na wyjeździe 0:3, u siebie 1:3. Wierzymy jednak, że ponownie postawimy się wyżej notowanemu rywalowi, a dodatkowo poniesie nas wsparcie z trybun. W meczu z WKS Sobieskim mogliśmy liczyć na głośny doping zarówno ze strony naszych podopiecznych z grup młodzieżowych (ekipa przyjechała z Ciepłowodów), jak i wiernych sympatyków męskiej siatkówki. Pierwszy mecz z MKST Astrą 4 marca w naszej hali. Rewanż 11.03 na terenie rywala. Na tym etapie rozgrywany jest dwumecz, w przypadku „remisu” – w Nowej Soli rozgrywany będzie „złoty set”.

Dodatkowo warto odnotować, że zarówno przed meczem – jak i po jego zakończeniu – byliśmy świadkami miłych uroczystości związanych z odznaczeniem naszych medalistów w rozgrywkach pod egidą Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Najpierw wyróżnieni zostali kapitanowie oraz trenerzy dwóch drużyn kadetów (złoto i srebro) oraz jednej juniorów (złoto), następnie – już po meczu – każdy dostał medal za trud włożony w sezon ligowy w swojej kategorii wiekowej. Krążki oraz puchary wręczali: nasza pani Prezes Sylwia Szymańska, wiceprezes DZPS Stanisław Łopaciński oraz trener koordynator kadr wojewódzkich – Andrzej Skałecki. Dziękujemy także za liczne przybycie rodziców naszych młodych siatkarzy, także dla nich przygotowaliśmy specjalne spotkanie po meczu – w ramach podziękowania za wsparcie dla klubu, także to finansowe.