Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Wyszarpali sukces

Awans młodzików do półfinału Mistrzostw Polski

Przykład idzie z góry. Tak można określić poziom emocji, jakich dostarczyli nam młodzicy Gwardii Wrocław. Skoro bowiem każda ze starszych grup – czy to młodzieżowych – czy seniorów, zawsze gra do końca i tu nie mogło być inaczej. Zaczęli źle, ale skończyli tak, że po prostu zasłużyli sobie na ten awans. Swoją ciężką pracą i wiarą do końca młodzicy GWR zameldowali się wśród półfinalistów MP.

Falstart w piątkowym meczu z MKS Andrychów mógł okazać się tragiczny w skutkach. Dużo własnych błędów, nerwy na boisku i poza nim, to nie zwiastowało nic dobrego. Na szczęście pod względem negatywnych doznań, to był ostatni taki akcent turnieju 1/4 MP dla kibiców Gwardii. Frekwencja na trybunach tradycyjnie dopisała, rodzice, przyjaciele, znajomi – wszyscy trzymali kciuki za młodzików GWR. Nie zabrakło też fanów ekip przyjezdnych, czy to z Jastrzębia Zdroju, czy też z Nowego Sącza, nie zapominając także o dolnośląskim Jaworze i ekipie JKS Spartakusa.

A67A5399

Wsparcie z trybun…

A67A6011

…i emocje do samego końca!

Po piątkowej porażce wrocławianie wzięli się w garść. Zwycięstwo nad MMKS Kędzierzyn-Koźle bez straty seta poprawiło morale. Do gry na dobre wróciliśmy za to świetnym meczem z Jastrzębskim Węglem. Zespołem, o którego możliwościach i potencjale ekonomicznym – nie trzeba się dużo rozpisywać. A jednak, wygraliśmy 2:0, ucierając nosa późniejszemu – jak się miało okazać – zwycięzcy całego turnieju. Dwie wygrane w sobotę otworzyły nam drogę do awansu w niedzielę. Scenariusz był prosty, trzeba było wygrać w meczu z Dunajcem Nowy Sącz. Taką samą chrapkę miał rywal, oni też wiedzieli, że tylko zwycięzca będzie mógł cieszyć się z miejsca w czołowej dwójce. Dramaturgii dodawał też fakt, że w drugim niedzielnym pojedynku w takim samym położeniu byli siatkarze JSW oraz MKS Andrychów. Ostatecznie awans wywalczyli gwardziści i ekipa ze Śląska. Choć tradycyjnie musiało być nerwowo. W pierwszej partii od stanu 24:19 tracąc przewagę i ostatecznie rozstrzygając – kto wie, być może najważniejszy moment – 30:28 na swoją korzyść. Po zwycięstwie nad Dunajcem w tie-breaku radości nie było końca. Młodzi siatkarze i sztab wiedzą jednak, że to kolejny krok w drodze po jeszcze większe sukcesy. Tym bardziej cieszy, że daliśmy sobie możliwość realizowania dalszych marzeń.

Do półfinału poza ekipami GWR i JSW awansowały: AZS 2020 Częstochowa (z 1. miejsca), KS Hutnik Kraków (z 2. miejsca), SPS Lębork (1), GKS Rzemieślnik Kwilcz (2), Trefl Gdańsk SA (1), MUKS Amber Kalisz (2), BKS Chemik Bydgoszcz (1), RCS Czarni Radom (2), MUKS Huragan Wołomin (1), UMKS MOS Wola Warszawa (2), DMKS Plas Kielce (1), MKS Bzura Ozorków (2), AKS V LO Rzeszów (1) i EKS Skra Bełchatów (2). Termin wyznaczony przez PZPS na turnieje półfinałowe młodzików to 21-23 kwietnia. O losowaniu i tym, gdzie i z kim zagramy – będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz portalach społecznościowych.

Skład naszych półfinalistów: Krzysztof Giemza (kapitan), Krzysztof Kołtowski, Karol Jakóbczak, Mikołaj Krupnik, Aleksander Seweryniak, Dawid Milczanowski, Kamil Szymendera, Alan Grabowski, Mikołaj Ważny, Krystian Skrok, Mateusz Wachuła, Antoni Kowalski, Krzysztof Woźnica, Dawid Kopciuch, Jakub Ciborowski, Konrad Podkański, Mikołaj Rusiecki, Piotr Lebioda (I trener), Marcin Sobusiak (II trener).

A67A6433

MVP wśród gwardzistów – kapitan Krzysztof Giemza. Z lewej prezes klubu Sylwia Szymańska, z prawej kierownik sekcji siatkówki Bartosz Pyda

WYNIKI TURNIEJU 1/4 MP MŁODZIKÓW

Piątek (07.04)
MKS Andrychów – MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (16, 16)
JKS Spartakus Jawor – Jastrzębski Węgiel 0:2 (-18, -17)
KS GWARDIA WROCŁAW – MKS Andrychów 0:2 (-22, -21)
SKPS Dunajec Nowy Sącz – JKS Spartakus Jawor 2:0 (16, 22)

Sobota (08.04)
KS GWARDIA WROCŁAW – MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (20, 18)
SKPS Dunajec Nowy Sącz – Jastrzębski Węgiel 0:2 (-12, -22)
JKS Spartakus Jawor – MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:1 (23, -21, 14)
MKS Andrychów vs SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2 (-15, -21)
KS GWARDIA WROCŁAW vs Jastrzębski Węgiel 2:0 (15, 19)

Niedziela (09.04)
KS GWARDIA WROCŁAW vs SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:1 (28, -17, 13)
MKS Andrychów vs Jastrzębski Węgiel 0:2 (-16, -19)

A67A6463

Końcowa kolejność
1. Jastrzębski Węgiel – awans do 1/2
2. KS Gwardia Wrocław – awans do 1/2
3. SKPS Dunajec Nowy Sącz
4. MKS Andrychów
5. JKS Spartakus Jawor
6. MMKS Kędzierzyn-Koźle

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU