Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Krajobraz po otwartym treningu

Coraz mniej niewiadomych

W sobotę 6 maja w hali Gwardii Wrocław odbył się trening otwarty dla siatkarzy, którzy w sezonie 2017/18 są zainteresowani bronieniem barw naszego klubu. Frekwencja była zadowalająca, pod względem poziomu sportowego też nie mamy prawa do narzekania.

Ostatnie dni obfitowały w kilka rozmów dotyczących przyszłości w klubie niektórych siatkarzy. To zresztą stały obrazek, trudno bowiem oszukiwać rzeczywistość i twierdzić, że siedzimy z założonymi rękoma, czekając na ruchy ze strony konkurencji. Jak zatem na teraz wygląda sytuacja związana ze składem Gwardii na nowy sezon? Tradycyjnie do konkretów trzeba będzie poczekać jeszcze chwilę. Chociaż niektórzy znają swoją przyszłość…

Mogę powiedzieć, że mamy jakieś 60-70% składu zatwierdzonego. Trwa jeszcze kilka rozmów, czekamy na decyzje niektórych siatkarzy, choć trzeba przyznać, sami również poszukujemy. W ostatni piątek na Akademickich Mistrzostwach Polski byli również nasi młodzi trenerzy, przyglądając się najlepszym w kraju na tym poziomie – mówi szkoleniowiec Gwardii Piotr Lebioda.

18274779_312222115874546_650800040988623058_n

Na otwartym treningu pojawiło się ponad 10 siatkarzy. Z tej grupy trenerzy GWR zdecydowali się podjąć konkretniejsze rozmowy z trójką-czwórką wybrańców. Właściwie do najbliższej środy każdy z siatkarzy dostał możliwość zastanowienia się i podania ostatecznej odpowiedzi. Gdyby do 15-16 maja nadal nie było skompletowanego składu naszej drużyny, wówczas należy się spodziewać, że odbędzie się dodatkowy trening otwarty. Trenerzy liczą jednak, że do tego czasu skład będzie już dopięty, z ew. furtką dla 1-2 nazwisk.