Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Czas przywitać się z kibicami!

APP Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz KS Gwardia Wrocław. Taki jest zestaw drużyn, które w najbliższy weekend pojawią się w hali przy ulicy Krupniczej 15. W dolnośląskiej stolicy odbędzie się Ogólnopolski Turniej Siatkarski „Gwardia wraca do I ligi”. Wydarzenie, które ma miejsce dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wrocławscy siatkarze do I ligi powracają po przeszło 10 latach przerwy. Ta wiadomość od dłuższego czasu krąży nie tylko w dolnośląskim środowisku siatkarskim. Na początku sierpnia rozpoczęły się przygotowania zespołów pierwszoligowych, wrzesień to czas, gdzie drużyny coraz częściej będą pojawiać się na boisku, podczas gier kontrolnych. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku siatkarzy wrocławskiej Gwardii. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zaliczyli dwa zwycięskie sparingi, w miniony weekend – 3:2 z AQUA Zdrój Volleyball Team Wałbrzych (II liga) oraz 3:1 z Stal AZS Nysa (I liga) – napawają optymizmem. Daleko jednak do pompowania balonika.

Michał Superlak (po prawej) ma wcielić się w rolę pierwszego atakującego GWR

Do Wrocławia przyjadą zespołu z Wrześni, Kluczborka i Sulęcina. Na papierze wydaje się, że ci pierwsi mają największy potencjał. W poprzednim sezonie w I lidze zespół Krispolu zajął 3 miejsce, w meczach o brąz ogrywając AZS AGH Kraków. Dodatkowo w przeszłości sponsor główny klubu z Wrześni był też partnerem głównym całych rozgrywek. To pokazuje, jaką siłą – nie tylko sportową – dysponuje zespół z województwa wielkopolskiego. Co do nazwisk, trenerem drużyny jest zasłużony dla polskiej siatkówki Marian Kardas. Drużyną tworzą za to między innymi: były kapitan zespołu z Wałbrzycha, Piotr Lipiński; doświadczony środkowy Wojciech Kaźmierczak (kapitan drużyny); mający swój bagaż siatkarskich doświadczeń Filip Frankowski, pozyskany z Olimpii Sulęcin. Czyli dodatkowy smaczek do rywalizacji, o ile zespoły będą miały okazję spotkać się w niedzielę.

Sulęcińska Olimpia to drużyna, która długo walczyła o utrzymanie na poziomie I ligi. W poprzednim sezonie w decydujących spotkaniach z rywalem z Wałbrzycha okazała się lepsza, wygrywając play-out 3:1 w serii. Trenerem zespołu jest człowiek-orkiestra w całym klubie, Łukasz Chajec. Olimpia mocno stawia na młodych siatkarzy, choć nie brakuje też dobrze znanych nazwisk. Wśród nich chociażby powracający z zagranicznych wojaży przyjmujący Maciej Kordysz. Jest też Konrad Woroniecki (ostatni sezon w Nysie), czy mający ofensywne możliwości Mateusz Linda (atakujący, jeden z liderów zdegradowanego zespołu spod Chełmca).

We Wrocławiu szykuje się ciekawy turniej na pierwszoligowym poziomie

Ostatnim z zespołów, które przyjadą do Wrocławia – jest beniaminek – UKS Mickiewicz Kluczbork. Podobnie jak w przypadku gospodarzy weekendowego grania, drużyna po sporej przebudowie. Nowe twarze to: Jędrzej Maćkowiak (wcześniej Września); Mateusz Frąc czy Patryk Napiórkowski – duet ciekawych atakujących. Trenerem drużyny nadal Mateusz Łysiak, kapitanem Jędrzej Brożyniak, rozgrywający.

Wrocławski zespół w tej stawce prezentuje się solidnie. Choć trudno wróżyć, jak będzie w rywalizacji ligowej, kolejne przetarcie dla Gwardii to dobry sposób, żeby dogrywać kolejne elementy, przydatne w walce o punkty. Po turnieju we Wrocławiu, Gwardzistów czekają dwa kolejne: we Wrześni oraz tydzień później, w Sulęcinie. Można zatem śmiało stwierdzić, że z niektórymi zespołami beniaminek z Wrocławia zapozna się wyjątkowo dobrze. Trener GWR Piotr Lebioda planuje jeszcze kilka dodatkowych sparingów, które mają ostatecznie scementować drużynę.

HARMONOGRAM TURNIEJU

Sobota (08.09)
16:00 STS Olimpia Sulęcin – KS Gwardia Wrocław
Oficjalne otwarcie turnieju „Gwardia wraca do I ligi”
18:30 APP Krispol Września – UKS Mickiewicz Kluczbork

Niedziela (09.09)
11:00 Mecz o 3. miejsce
13:30 Finał (ok. 40 minut po zakończeniu meczu o III miejsce)
Zakończenie turnieju

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecze do hali Gwardii. Wstęp na turniej „Gwardia wraca do I ligi” jest darmowy. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą liczyć na nasze transmisje live. Na naszym FB będzie można obejrzeć wszystkie spotkania od deski do deski. Już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego czasu na najbliższy weekend. Dobrej siatkówki we wrocławskim turnieju nie powinno zabraknąć. A dodatkowo będzie to pierwsza okazja do zobaczenia nowego zespołu GWR w akcji.