Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Damian Szwarnowiecki piąty na MŚ!

W minioną niedzielę z bardzo dobrej strony na mistrzostwach świata seniorów w judo zaprezentował się Damian Szwarnowiecki. Zawodnik KS Gwardia Wrocław zajął wysokie 5 miejsce. Szwarnowiecki wygrał 4 z 6 rozegranych walk, co jest wynikiem bardzo solidnym. 

Podczas MŚ w Baku judoka KS Gwardia wygrał 4 z 6 pojedynków. Na swoim koncie Szwarnowiecki może zapisać wygraną m.in. z aktualnym mistrzem olimpijskim, Khasanem Khalmurzaevem z Rosji. Na filmie tzw. technika kończąca w walce z Rosjaninem.

Do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele. Na tym poziomie, najwyższym z możliwych, nie można pozwolić sobie nawet na chwilę nieuwagi. Polak, rywalizujący w kategorii do 81 kilogramów, przegrał decydującą walkę z Turkiem Vedatem Albayrakiem i został ostatecznie sklasyfikowany na wspomnianym wcześniej, piątym miejscu.

Decydująca o krążku walka dostępna tu: https://sport.tvp.pl/39138084/ms-w-judo-damian-szwarnowiecki-o-krok-od-medalu

Jestem zadowolony, uważam, że dałem z siebie 100 procent. Piąte miejsce uzyskane na mistrzostwach świata dało mi korzystną sytuację w rankingu olimpijskim. Dzięki temu będę powoływany na niemal wszystkie wyjazdy. Dodatkowo niecodziennie wygrywa się z mistrzem olimpijskim. Z ciekawości wchodziłem w jego statystyki przegranych, właściwie 90 procent to same zwycięstwa. To zawodnik, który rzadko popełnia błędy. Dosyć często dostaję pytania odnośnie przegranej walki o medal. Poziom mistrzostw świata i Europy jest tak wysoki, że decydują najmniejsze szczegóły. Judo to są szachy, może i można było więcej ugrać, ale tego dnia rywal był lepszy. Jeszcze raz podkreślę, jestem zadowolony i dałem tyle, ile tego dnia mogłem – mówi Damian Szwarnowiecki.