Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Daniel Fijałka przed wielką szansą!

Od 21 sierpnia z pierwszym zespołem Gwardii Wrocław trenuje nowy siatkarz. Urodzony w 2001 roku Daniel Fijałka został następcą Jakuba Józwika w pierwszoligowym składzie trenera Piotra Lebiody. Przyjmujący jest wychowankiem wrocławskiego klubu, zatem jest to zmiana 1 do 1 względem wcześniejszego zawodnika. Rozstanie z Józwikiem podyktowane jest poważnymi problemami zdrowotnymi siatkarza.

Sztab szkoleniowy wraz z kadrą zarządzającą w ostatnich dniach miał sporo pracy przy tej sprawie. Jakub Józwik dostał bowiem szansę do rozwoju wśród pierwszoligowców, gdzie mógł wykorzystać swoją wielką szansę. Tym bardziej szkoda, że w takiej sytuacji o jego przyszłości zadecydowała niedyspozycja zdrowotna. Problem, który niestety powrócił ponownie, przy mocniejszych obciążeniach.

W ostatnich dniach Józwik nie trenował z grupą, legitymując się zwolnieniem lekarskim. Z tego względu doszło do spotkania z rodzicem siatkarza, gdzie zapadła trudna decyzja. W takiej sytuacji otworzyła się szansa dla naszego innego, młodego siatkarza – Daniela Fijałki. „Fijał” w seniorach Gwardii zadebiutował dwa sezony temu. Co ciekawe, o decyzji sztabu dowiedział się podczas… zgrupowania w Pobierowie. Błyskawiczna podróż przez pół Polski w nocy z poniedziałku na wtorek i od 9:30 Fijałka trenował w hali przy Krupniczej.

Daniel Fijałka to ubiegłoroczny zdobywca IV miejsca podczas MP juniorów (fot. vispolska.pl)

DANIEL FIJAŁKA
data urodzenia: 16.02.2001
wzrost: 195 cm
waga: 90 kg
pozycja: przyjmujący
poprzedni klub: wychowanek
w GWR od sezonu: 2016/17

Fijałka w Gwardii Wrocław występuje od kategorii młodzika, będzie to zatem dla niego piąty sezon w strukturach klubu. Dodatkowo rocznikowo to nadal pełnoprawny junior. Danielowi życzymy powodzenia, choć zacięcie jest spore, bo po całonocnej podróży, bez zająknięcia pojawił się na pierwszym treningu wśród pierwszoligowców. Dodatkowo życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia Kubie, licząc na to, że zobaczymy jeszcze „Józka” na siatkarskich parkietach. Wiemy bowiem, jak trudna była to decyzja dla niego samego i jego rodziców. Fijałka w składzie seniorów pozostanie na pozycji przyjmującego. Do roli atakującego najprawdopodobniej zostanie przesunięty mający ku temu warunki Mateusz Śnieżek.