Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Wymazać plamę z Bolesławca

Derby Oława vs Wrocław

Najbliższy wyjazd w sezonie – ale to wcale nie oznacza – że najłatwiejszy. Wręcz przeciwnie, w najbliższą sobotę po drugiej stronie siatki stanie doświadczona ekipa MKS Olavii Oława. Zespół trenera Arkadiusza Stadnika jest drużyną, z którą w pierwszej rundzie nie ugraliśmy choćby seta. Teraz potrzebujemy za to nie tylko wygranej partii – ale i punktów. Potrzebnych do ucieczki z 9 miejsca w tabeli.

Historia spotkań z MKS Olavią w ostatnich latach jest bogata, właściwie co sezon mamy okazję spotkać się na drugoligowym polu. Oławianie po 14 kolejkach obecnych rozgrywek mają na swoim koncie 7 zwycięstw i tyle samo porażek. Na własnym parkiecie wygrali czterokrotnie (3:2 z Nową Solą, 3:2 z Zieloną Górą, 3:0 z Żarowem i 3:2 z Bielawą). Ostatni mecz grali w minioną środę, gdzie po długim i wyczerpującym pojedynku ograli OFM Bielawiankę Bester Bielawa w pięciu setach. Dzięki czemu powrócili na 6. miejsce w naszej grupie.

Hala jest dosyć trudna do przystosowania dla tych, którzy jeszcze tam nie grali. Zespół z Oławy jest za to ekipą, która może zrobić w tej lidze właściwie wszystko. Może zarówno ograć Bielawę – jak w ostatnią środę – ale i przegrać z ostatnią drużyną w tabeli. Trochę podobnie jak w naszym przypadku, my też jesteśmy nieobliczalni – mówi Roman Nawrocki, nasz przyjmujący, który poprzednie dwa sezony spędził właśnie grając w Oławie.

a67a9638

Bez wątpienia potrzebujemy punktów z wyjazdowego meczu w Oławie

Po stronie oławskiej zobaczymy kilka dobrze znanych twarzy, także z czasów występów w barwach Gwardii Wrocław. Na libero gra Dawid Migdalski, na środku siatki zobaczymy za to z pewnością Rafała Jarząbskiego, nie tak dawno kapitana w naszym zespole. Doświadczenia w zespole Olavii zresztą jest pod dostatkiem, a wszystkim dowodzi rozgrywający Tomasz Reczuch, którzy przy okazji jest też prezesem klubu.

Grałem dwa lata u trenera Arkadiusza Stadnika, który do dzisiaj pracuje w klubie. W składzie Olavia ma kilku ciekawych siatkarzy. Mają solidne przyjęcie z Piotrkiem Borkowskim. Jest też Michał Nalborski, do tego Maciek Kęsicki z przeszłością w I lidze. Na środku Rafał Jarząbski i Piotrek Przyborowski, solidny duet. Ja jednak do spotkania nie podchodzę z jakąś dodatkową motywacją. To przeciwnik jak każdy inny. W ostatnim meczu koledzy z byłego klubu mnie faktycznie nie oszczędzali, ale jeśli dostanę możliwość gry od trenera Lebiody, będę chciał pokazać się z dobrej strony. Pomóc drużynie – mówi Nawrocki.

Ze względu na niedaleką odległość od Wrocławia, zachęcamy kibiców do przyjazdu do Oławy. Jest to dla nas kolejny bardzo ważny mecz, zwłaszcza po niedawnym, nieudanym występie w Bolesławcu. O tamtym spotkaniu jednak zapominamy, a najlepszym sposobem na to jest zapunktowanie przy kolejnej nadarzającej się okazji. Wiedzą o tym zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy. Liczymy zatem tym bardziej, że w Oławie znajdzie się wsparcie ze strony kibiców Gwardii. Zapraszamy także na naszego FP gdzie przeprowadzimy relację wideo ze spotkania. O ile rzecz jasna możliwości internetowe na miejscu ku temu pozwolą – ale jesteśmy w tej materii dobrej myśli.

MKS OLAVIA OŁAWA – GWARDIA WROCŁAW

Kiedy? Sobota, 21.01, g. 17:00

Gdzie? Hala OCKF przy ul. Sportowej 1 w Oławie

Ile? Wstęp wolny