Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Młodzi gwardziści na memoriale im. Arkadiusza Gołasia

Drugie miejsce w Ostrołęce

To była już XII edycja Memoriału tragicznie zmarłego reprezentanta Polski, jednej z największych nadziei polskiej siatkówki na przełomie wieków. Podczas tego wyjątkowego upamiętnienia postaci Arkadiusza Gołasia nie mogło zabraknąć siatkarzy Gwardii Wrocław. Do Ostrołęki, gdzie od 26 do 28 maja rozgrywany był turniej, pojechały nasze dwa zespoły.

Z obu wyników możemy być zadowoleni, „pierwszy garnitur” skończył w finale, drugi zespół zebrał bezcenne doświadczenie. Nasza drużyna złożona była w głównej mierze z siatkarzy, którzy nie tak dawno rywalizowali o medale w MP młodzików. W Dębicy skończyliśmy ostatecznie na 4. miejscu, poprawiliśmy się zatem w Ostrołęce. Tym bardziej, że historia do pewnego stopnia zatoczyła koło, w finale Memoriału im. Arkadiusza Gołasia spotkaliśmy się z finalistami MP młodzików – DMKS PLASEM Kielce. Wyniki spotkań grupowych prezentujemy poniżej. Warto zwrócić uwagę, że drugi zespół GWR trafił na wyjątkowo wymagającą grupę. Z jednej strony szkoda zatem rezultatu, z drugiej – walczyli z mocnymi – co zaprocentuje.

18700780_1336018513120420_856656732419428928_o

18700430_1336018609787077_8990793506814579408_o
Ostatecznie nasz pierwszy zespół z kompletem zwycięstw zameldował się w półfinale, w którym gwardziści ograli MKS MDK Warszawa bez straty seta. Za to drugi zespół prowadzony przez trenera Bartosza Pydę uporał się z Green Volley Ełk i honorowo zakończył turniej. Istotą dodatkowo był fakt możliwości sprawdzenia wszystkich siatkarzy, którzy pojechali do Ostrołęki. A przy tak dobrze zorganizowanym turnieju, to same korzyści w dalszej perspektywie pracy z naszą zdolną grupą. W Ostrołęce łącznie pojawiły się aż 24 ekipy, z czego jedna z Białorusi, konkretnie z Grodna. O samej organizacji możemy mówić w samych superlatywach, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój, który od wielu lat jest na wysokim pułapie.

W finale siatkarze DMKS PLAS Kielce wygrali z drużyną trenera Piotra Lebiody 2:0, tym samym zamykając – przynajmniej w tym roku – marzenia o zwycięstwie w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. Dodatkowo wręczano nagrody indywidualne oraz wyróżnienia dla MVP w każdym z zespołów. Najlepszym spośród drugiej drużyny GWR wybrano Mateusza Wachułę. Za to w ekipie z finału nagrodę zgarnął Krzysztof Giemza. Dodatkowo szczególne wyróżnienie dla Karola Jakóbczaka, który został wybrany najlepszym rozgrywającym całego turnieju.

Gratulujemy naszym młodym siatkarzom, dla których wyjazd do Ostrołęki i udział w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia był ważnym etapem przez zbliżającą się ogólnopolską Gimnazjadą i finałowym starciem, które już od 15 czerwca w Elblągu.