Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Młodzicy GWR w najlepszej ósemce w Polsce

Finał jest nasz!

Jechaliśmy do Częstochowy z nadziejami. Z jednej strony wiedząc – jaka jest nasza wartość, z drugiej szanując potencjał przeciwników. Zaczęło się od porażki, następnie dwa zwycięstwa i to, o czym po cichu marzyliśmy. Młodzicy Gwardii Wrocław razem z DMKS PLAS Kielce awansowali z turnieju półfinałowego do finału MP. Trener Piotr Lebioda oraz jego asystent Marcin Sobusiak mogą mieć powody do zadowolenia. Gwardziści pokazali kawał dobrej siatkówki pod Jasną Górą. I właściwie – możemy wygrać z każdym rywalem w Polsce.

Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że drużyna młodzików GWR zaczęła… zgodnie z planem. W turnieju 1/4 MP grając w naszej hali również zaczęliśmy od porażki 0:2. Wówczas Gwardia przegrała z MKS Andrychów. Tym razem na drodze stanął przeciwnik z wyższej półki, zwycięzca jednego z ćwierćfinałów, DMKS PLAS Kielce. Gwardziści wspierani przez głośny doping sektora wypełnionego przez naszych niezawodnych kibiców toczyli wyrównaną walkę z rywalem. O zwycięstwie zadecydowały końcówki. Pierwsza, wyciągnięta przez GWR z 21:24 na po 24 (wówczas na zagrywce Krzysztof Kołtowski), mieliśmy nawet piłkę na skończenie partii przy 25:24. Niestety, skończyło się na 25:27. Drugi set, tym razem role się odwróciły, szkoda tylko, że nic nie zmieniło się w kwestii ostatniego punktu. Tutaj również górą DMKS PLAS, tym razem do 24.

Sprawa jest prosta. Od tego tygodnia będziemy trenować o 6:45, żeby być odpowiednio przygotowani na przedpołudniowe mecze. Wtedy nie będziemy mieli problemów z pierwszymi meczami na turniejach – przyznaje z uśmiechem trener Lebioda.

18056628_1942149166013463_1002908559988923225_o

Kapitan GWR Krzysztof Giemza odbierał nagrodę m.in. od legendy siatkówki, Ryszarda Boska

Przed meczem z gospodarzami turnieju AZS 2020 IV LO Częstochowa byliśmy zatem pod ścianą. Gwardziści musieli wygrać z jednym z faworytów. Częstochowianie zwyciężyli w spotkaniu otwarcia z GKS Rzemieślnik Kwilcz 2:0 i przy dwóch zwycięstwach ekipy z Kielc wiadomo było, że innego rozwiązania nie ma. A że nasi młodzicy będąc „pod ścianą” grać potrafią – przekonali choćby w 1/4 MP grając z Jastrzębskim Węglem. Drużyna ze Śląska poległa, poległ też zespół z Częstochowy. Niewiele brakowało do zwycięstwa 2:0 GWR, znowu musieliśmy jednak uznać wyższość przeciwnika w grze na przewagi (set numer dwa, porażka 24:26). Tie-break rozegraliśmy w dobrym stylu i przed niedzielą pewne były dwie rzeczy. Pierwsza – gwardziści muszą wygrać z GKS Rzemieślnikiem. Druga, musimy liczyć na to, że DMKS PLAS pozostanie niepokonany i odprawi gospodarzy. Oba warunki – ku naszej radości – zostały spełnione.

Wychodziłem z założenia, że pierwszy mecz będzie decydował o wszystkim. Porażka na przewagi z Kielcami nikomu ujmy nie przynosi. Szkoda tego meczu, co jednak zrobić, pozostało nam walczyć do końca. Zespół z Częstochowy zagrał w sumie dwa mecze o awans. Najpierw z nami, później z Kielcami. W obu przypadkach przegrał, my za to po porażce na powitanie – nie przegraliśmy już żadnego spotkania. Dziękuję drużynie z Kielc za sportową postawę. Nie wystawili drugiego składu, zagrali o pełną pulę i zwycięstwo w turnieju. Można skopiować moją wypowiedź z wcześniejszych rozmów o naszych młodzikach. To jest zespół nieobliczalny. Może wygrać z każdym, w finałach jesteśmy w stanie walczyć o medale – opisuje trener Lebioda.

Znamy już pełen zestaw uczestników finału MP młodzików: KS Gwardia Wrocław; MUKS Huragan Wołomin; Trefl Gdańsk SA; Jastrzębski Węgiel; BKS Chemik Bydgoszcz; AKS V LO Rzeszów; MOS Wola Warszawa; DMKS PLAS Kielce. Turniej zostanie rozegrany w Dębicy (województwo Podkarpackie) w terminie 12-14 maja. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Tradycyjnie dziękujemy za wsparcie zarówno tych wszystkich, którzy pojawili się w Częstochowie – jak i obecnych i śledzących nasz profil na Facebooku.

18118984_305657586530999_8337701887592473551_n

Skład naszych finalistów: Krzysztof Giemza (kapitan), Krzysztof Kołtowski, Karol Jakóbczak, Mikołaj Krupnik, Aleksander Seweryniak, Dawid Milczanowski, Kamil Szymendera, Alan Grabowski, Mikołaj Ważny, Krystian Skrok, Mateusz Wachuła, Antoni Kowalski, Krzysztof Woźnica, Dawid Kopciuch, Jakub Ciborowski, Konrad Podkański, Mikołaj Rusiecki, Piotr Lebioda (I trener), Marcin Sobusiak (II trener).