Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Finały rozlosowane

Zgodnie z przewidywaniami, medale MP juniorów podobnie jak w poprzednim roku, zostaną rozdane w Kętrzynie. Turniej finałowy, który odbędzie się do 11 do 15 kwietnia – z udziałem siatkarzy GWR – zapowiada się pasjonująco. W środę rozlosowano turniejowe grupy. 

Podopieczni trenera Bartosza Pydy trafili do grupy ze zwycięzcą swojego półfinału – AZS 2020 Częstochowa. Obok wrocławian i ekipy spod Jasnej Góry stawkę uzupełniają dwa zespoły z drugich miejsc turniejów półfinałowych: EKS Skra Bełchatów oraz Dafi Społem Kielce.

Przypomnijmy, że juniorzy GWR do turnieju finałowego awansowali po raz pierwszy od sezonu 2011/12. Wtedy, pod wodzą trenera Piotra Lebiody, Maciej Muzaj i spółka zakończyli finały w Radomiu na wysokim – 4 miejscu. W turnieju półfinałowym MVP w drużynie GWR został wybrany kapitan zespołu Mateusz Demcio. W przypadku ćwierćfinału, statuetka trafiła w ręce atakującego Jakuba Józwika. Wrocławianie w fazie 1/4 i 1/2 nie przegrali żadnego spotkania. W swoim ostatnim pojedynku o stawkę, ograli innego z finalistów, Trefl Gdańsk w pięciu setach.