Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#gramyweWro – Arkadiusz Olczyk wzmacnia grono środkowych GWR!

Jednym z najbardziej doświadczonych siatkarzy w naszej drużynie na nowy sezon będzie Arkadiusz Olczyk. Środkowy, który urodził się w Oławie – zatem ponownie możemy stwierdzić krótko – że kompletujemy kolejnego Dolnoślązaka w zespole.

Arek w siatkówkę zaczął grać w wieku 16 lat. Jego pierwszy klubem był MKS Olavia Oława. Kolejne „przystanki” to: Rosiek Syców, Młodzik Bystrzyca Oławska i KS Milicz. Z milickim klubem Olczyk wywalczył awans do I ligi, ostatecznie jednak tego poziomu rozgrywek posmakował już w barwach wałbrzyskiej Victorii PWSZ. Z zespołem trenera Krzysztofa Janczaka najpierw awansował z II do I ligi, a w kolejnym roku – w roli beniaminka – Olczyk z zespołem zdobył złoto na zapleczu PlusLigi. Nasz nowy środkowy grał wówczas w drużynie razem m.in. z Łukaszem Kaczmarkiem, w pierwszym sezonie rywalizował też z ekipą GWR, gdzie rywalizacja derbowa wałbrzysko-wrocławska była pasjonująca. Ostatnie trzy sezony Olczyka to gra kolejno w APP KRISPOL Września i Stali Nysa.

Sesję #gramyweWro dla Arka zrobiliśmy na dwóch mocno charakterystycznych ulicach Wrocławia. Oławska, w końcu miasto z którego pochodzi – zobowiązuje. A druga, Świdnicka, najsłynniejszy deptak w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. Olczyk ma ponad 2 metry wzrostu, wybraliśmy zatem kawał ulicy, zgodnie z gabarytami naszego siatkarza.

ARKADIUSZ OLCZYK
data urodzenia: 26.10.1990
wzrost: 202 cm
waga: 92 kg
pozycja: środkowy
poprzedni klub: AZS PWSZ Stal Nysa
w GWR od sezonu: 2018/19

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.