Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#gramyweWro – Filip Lebioda zostaje we Wrocławiu

Naszym czwartym wychowankiem w pierwszoligowych szeregach jest Filip Lebioda. Razem z Bartłomiejem Dzikowiczem będą tworzyć duet na pozycji libero w sezonie 2018/19. „Młodszy z Lebiodów” spędzi zatem w GWR kolejny rok w roli seniora.

Tym razem ekipa #gramyweWro wylądowała na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Filip jest studentem tej sportowej uczelni, wielokrotnie pojawia się zatem na terenie Stadionu Olimpijskiego i jego okolic. Obiekt ma piękną historię, zbudowany w latach 1926-28, po niedawnym remoncie (przy okazji The World Games 2017 – Wrocław) może pomieścić 12 000 kibiców. A legenda głosi, że na dawnym Olimpijskim pojawiło się nawet 60 tysięcy ludzi podczas Drużynowych MŚ na żużlu w 1961 roku. Obecnie gospodarzami tego miejsca są WTS Sparta Wrocław i Panthers Wrocław.


Filip Lebioda w barwach GWR jako senior zadebiutował w sezonie 2016/17. Przed naszym niespełna 20-letnim libero trzeci rok grania na ligowych parkietach we Wrocławiu w siatkówce seniorskiej. To kolejny z wychowanków GWR, związany od urodzenia z Dolnym Śląskiem, co z pewnością wpisuje się w filozofię naszego klubu.

FILIP LEBIODA
data urodzenia: 22.08.1998
wzrost: 170 cm
waga: 67 kg
pozycja: libero
poprzedni klub: wychowanek klubu
w GWR od sezonu: 2016/17

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.