Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#gramyweWro – Jakub Józwik w I lidze!

Kolejnym wychowankiem GWR, który znajdzie się w kadrze zespołu na 1. ligę jest Kuba Józwik. Mierzący 201 cm wzrostu atakujący po debiucie w seniorach w II lidze w poprzednim sezonie, tym razem dostał szansę na grę szczebel wyżej.

Jakub Józwik z Gwardią związany jest od sezonu 2013/14, kiedy to trafił do hali przy Krupniczej – jako młodzik. Wyróżniający się szczególnie warunkami fizycznymi siatkarz, szybko został wypatrzony przez SMS Spała. Tam był do sezonu 2016/17. W minionym roku wrócił do swojego macierzystego klubu. Poza debiutem w II lidze uczestniczył również – jako junior – w drodze do turnieju finałowego MP, gdzie podopieczni trenera Bartosza Pydy zajęli wysokie, 4. miejsce.

Nasz atakujący ma 201 cm wzrostu, 94 kg wagi – co jak na niespełna 18-latka (pełnoletniość osiągnie we wrześniu) – jest wynikiem całkiem solidnym. Dlatego właśnie akcja #gramyweWro wylądowała przy monumentalnym Moście Grunwaldzkim. Wrocław to miasto mostów i kładek, przed wojną było ich ponad 300, obecnie ok. 120. Grunwaldzki to jeden z tych najsłynniejszych. Aż 112 metrów długości, do tego ponad 100 lat historii (budowany w latach 1908-10), łącznik wschodniej części Wrocławia z resztą stolicy Dolnego Śląska.

Kuba to drugi z przedstawionych wychowanków w kadrze GWR na sezon 2018/19. A to nie jest nasze ostatnie słowo w tej kwestii!

JAKUB JÓZWIK
data urodzenia: 11.09.2000
wzrost: 201 cm
waga: 94 kg
pozycja: atakujący
poprzedni klub: SMS Spała, wychowanek klubu
w GWR od sezonu: 2017/18

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.