Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

#gramyweWro – Jędrzej Kaźmierczak siatkarzem pierwszoligowej Gwardii

Niemal równo tydzień przed startem nowego sezonu skończy 18 lat. Jego parametry i możliwości siatkarskie powodują, że dostaje swoją wielką szansę. Jednym ze środkowych w zespole Gwardii Wrocław – wśród seniorów – będzie Jędrzej Kaźmierczak!


To kolejny obok Kuby Józwika uczeń SMS Junior Wrocław, który będzie zbierał bezcenne doświadczenie wśród pierwszoligowców. Jędrzej ma 198 cm wzrostu i coś czujemy, że wkrótce dobije do 2 metrów. W zespole seniorskim GWR zadebiutował w poprzednim sezonie, pod koniec rozgrywek II ligi. Kaźmierczak wywodzi się z Leszna. To żużlowe miasto, nie jesteśmy zatem zdziwieni, że jest miłośnikiem „czarnego sportu”. Jędrzej ze względu na swój wzrost wybrał jednak słusznie! Pierwszy kontakt z siatkówką, jeszcze na poziomie rekreacji, miał w UKS 9 Leszno. Kaźmierczak granie rozpoczął od 2 klasy szkoły podstawowej. Jak jednak sam podkreśla, granie klubowe, jako młody-zdolny, rozpoczął właśnie w hali GWR przy Krupniczej. Dlatego chce być traktowany jako wychowanek naszego klubu – i my również wychodzimy z takiego założenia. Warto dodać, że w 2019 roku Jędrzeja czeka egzamin maturalny, nic tylko trzymać kciuki za powodzenie!


Do zdjęcia wybraliśmy Sky Tower. Całkowita wysokość budynku wynosi 212 m. Ma 236 apartamentów, a na 48 piętrze znajduje się wyjątkowy – o powierzchni 227 m², który jest trzecim najwyżej położonym apartamentem w Europie. Jego cena to 11,3 mln zł. Kolejny pod względem wysokości budynek we Wrocławiu, Dom Akademicki „Kredka”, jest dwukrotnie niższy od Sky Tower’a. Można również odwiedzić punkt widokowy.

JĘDRZEJ KAŹMIERCZAK
data urodzenia: 23.09.2000
wzrost: 198 cm
waga: 78 kg
pozycja: środkowy
poprzedni klub: wychowanek
w GWR od sezonu: 2017/18


Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.