Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#gramyweWro – Kamil Maruszczyk w Gwardii

Czwartym siatkarzem na liście naszej akcji jest Kamil Maruszczyk. „Medalik”, wywodzący się spod Jasnej Góry. Ostatni sezon spędził w zespole Norwida Częstochowa. I był tam ważnym elementem pierwszoligowej układanki zespołu. Teraz będzie stanowił o sile zespołu powracającego na zaplecze PlusLigi!


Kamil to przyjmujący, który miał kilka ciekawych ofert z różnych stron Polski. Ostatecznie zdecydował się jednak na Wrocław i GWR, gdzie ma zamiar wykręcić z drużyną dobry wynik. Jego największe atuty to solidne przyjęcie i dynamika w ofensywie.


Maruszczyk jako człowiek spoza Dolnego Śląska – do akcji #gramyweWro dostał piękną lokalizację kojarzącą się z podróżami. Dworzec Główny PKP to jedna z wizytówek naszego miasta. Pierwsze otwarcie tego miejsca to rok 1857. W latach 2010-12 dworzec przeszedł generalny remont, dzięki czemu nowe rozdanie i przecięcie wstęgi 1 czerwca w 2012 roku (przy okazji piłkarskiego Euro), pozwoliło odzyskać wyjątkowy blask temu miejscu. Dworzec Główny PKP we Wrocławiu to nie tylko podróże. Kręcono w nim m.in. „Stawkę większą niż życie”, a kto pojawia się choć na chwilę, przejazdem, zachwyca się urokiem tego miejsca.

KAMIL MARUSZCZYK
data urodzenia: 13.01.1993
wzrost: 191 cm
waga: 85 kg
pozycja: przyjmujący
poprzedni klub: Exact Systems Norwid Częstochowa
w GWR od sezonu: 2018/19

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.