Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#gramyweWro – Łukasz Lubaczewski wraca do GWR!

Trzecim przedstawionym przez nas siatkarzem, który będzie bronił barw w sezonie 2018/19 jest Łukasz Lubaczewski. Czyli niejaki „Jezus” , jak nazywa go większość przyjaciół i znajomych.


Cieszymy się, że wychowanek GWR wraca do swojego macierzystego klubu. To człowiek z Wrocławia, zatem bez wątpienia będzie okazja zobaczyć na trybunach sporo wiary, dopingującej właśnie tego przyjmującego. Łukasz ostatnie sezony spędził w I lidze w barwach Stal Nysa. Z GWR bił się o awans na zaplecze PlusLigi, bezskutecznie, ale już wtedy – te kilka lat temu – był liderem drużyny. Z Krupniczą pożegnał się po zakończeniu sezonu 2014/15.

Co do zdjęcia, wybraliśmy Ostrów Tumski, bo jednak pseudonim Łukasza zobowiązuje. To miejsce to najstarsza, zabytkowa część miasta. Dlaczego akurat Ostrów? Ze względu na lokalizację. Odra rozgałęziająca się na wiele odnóg, utworzyła wyspy, w języku staropolskim nazywane „ostrowami”. Swego czasu Ostrów Tumski liczył ok. 1500 mieszkańców.

ŁUKASZ LUBACZEWSKI
data urodzenia: 23.12.1992
wzrost: 190 cm
waga: 82 kg
pozycja: przyjmujący
poprzedni klub: AZS PWSZ Stal Nysa
w GWR od sezonu: 2018/19, wychowanek klubu

W przypadku Łukasza pseudonim „Jezus” jest nieprzypadkowy. Co prawda podobno początkowo Lubaczewski dostał na jednym z obozów GWR (w grupach młodzieżowych) ksywę „Tarzan”, ale z czasem to „Jezus” okazał się tym określeniem, który znamy do dzisiaj. Zresztą, data urodzenia – 23.12 – też do czegoś zobowiązuje.

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.