Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

#gramyweWro – „Śniegu” zostaje we Wrocławiu

Do grona przyjmujących GWR obok Kamila Maruszczyka i Łukasza Lubaczewskiego dołącza Mateusz Śnieżek. Tym samym znamy już trójkę z czterech siatkarzy na tej pozycji w składzie na nowy sezon.


Śnieżek w GWR wylądował przed startem sezonu 2017/18. Urodzony w Niepołomicach, niemal całe życie rodzinnie związany z Krakowem, konkretnej z Nową Hutą. Poza krakowskim graniem „Śniegu” był również siatkarzem w Jastrzębiu Zdroju, Bielsko-Białej + w kadrze PZPS w Łodzi, jako zawodnik siatkówki plażowej. Śnieżek to kawał byka, uwielbia siłownię, ale kiedy trzeba, potrafi wyjść na boisko i zgarnąć kilka statuetek MVP. Przynajmniej tak było w II lidze. Co ciekawe, prywatnie jest miłośnikiem tostów z serem, a do rozpaczy doprowadza salony obuwnicze, które rzadko na nim zarabiają – ma bowiem rozmiar buta 48.


Miejsce #gramyweWro szczególne, Hala Stulecia. Projekt Maxa Berga to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO to zabytek, który nadal ma wiele okazji do błysku sportowego. W ostatnich latach regularnie rozgrywano tam turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy, Hala Stulecia to również miejsce, gdzie swoje mecze wygrywała złota drużyna z siatkarskich MŚ 2014. A przed laty i zawodnicy Gwardii mieli okazję do gry w dawnej Ludowej. Kto wie, może przyjdzie czas na powrót przy jakiejś uroczystej okazji do największego obiektu tego typu we Wrocławiu?

MATEUSZ ŚNIEŻEK
data urodzenia: 15.02.1997
wzrost: 195 cm
waga: 100 kg
pozycja: przyjmujący
poprzedni klub: BBTS Bielsko-Biała
w GWR od sezonu: 2017/18

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.