Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

#gramyweWro – Wzmocnienie z PlusLigi!

Trzeci z wychowanków GWR (po Łukaszu Lubaczewskim i Jakubie Józwiku), który będzie reprezentował barwy wrocławskiego klubu w I lidze to Michał Superlak. Siatkarz, który ostatnie lata spędził na parkietach SiatkarskaLiga, po przeszło dekadzie wraca do miejsca, gdzie zaczynał grać w siatkówkę.

„Supi” przygodę z GWR rozpoczął od sezonu 2006/07, jeszcze jako młodzik. Niedługo później wylądował wśród najlepszych w Spale, gdzie zbierał szlify pod okiem fachowców z PZPS. Po okresie spalsko-wrocławskim (m.in. 4 miejsce w finałach MP juniorów, gdzie występował obok Macieja Muzaja w barwach GWR) Superlak grał kolejno w Lubinie, Kędzierzynie-Koźlu, Wałbrzychu i ostatnio w zespole Dafi Społem Kielce.


Michał ma świetne warunki fizyczne. Aż 206 cm wzrostu, do tego 109 kg wagi i na pewno potencjał, który może wykorzystać na pierwszoligowych parkietach. Superlak to również uniwersalny siatkarz. W swojej dotychczasowej drodze był rozgrywającym, środkowym, a ostatnio już na dobre pokazywał się w roli atakującego. Dodatkowo niektórzy kibice słusznie kojarzą, Michał wywodzi się ze sportowej rodziny, mocno związaną z siatkówką. Mówimy o silnych, wręcz reprezentacyjnych korzeniach, wymagania zatem wzrastają, ale i wsparcie – na trybunach – będzie nieocenione ze strony bliskich.

Do zdjęcia wybraliśmy wrocławski Rynek. Jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i tej części Europy, co podkreślają co rusz to pojawiające się wycieczki z turystami – właściwie z całego świata. A skoro Superlak właśnie ze stolicy Dolnego Śląska się wywodzi, nie mogło być inaczej. Cieszymy się, że kolejny siatkarz związany z Wrocławiem, nasz wychowanek, zdecydował się na powrót do GWR.

MICHAŁ SUPERLAK
data urodzenia: 16.11.1993
wzrost: 206 cm
waga: 109 kg
pozycja: atakujący
poprzedni klub: Dafi Społem Kielce, wychowanek klubu
w GWR od sezonu: 2018/19

Czym jest akcja #gramyweWro?
Poprzez swój pomysł na piękne miasto – chcemy zaprezentować zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Akcja #gramyweWro zakłada przedstawianie 1-2 siatkarzy w danym tygodniu, którzy zaprezentowani będą nie tylko w wersji zdjęciowej, ale również w charakterze… komiksu niespodzianki.