Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Gwardia wraca do Orbity!

Prawie 12 lat. Tyle kibice siatkówki czekali na powrót męskiej Gwardii Wrocław do Hali Orbita. To, co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się mało realne, 21 lutego stanie się faktem. Gwardziści w ramach ukłonu w stronę swoich kibiców, będących z drużyną na dobre i na złe – zagrają w drugim, po Hali Stulecia, największym obiekcie sportowym we Wrocławiu. 

źródło: materiały prasowe #VolleyWrocław

Cztery lata z rzędu regularnie rozgrywany turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy. Do tego rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet, w której stolicę Dolnego Śląska reprezentuje zespół – od tego sezonu noszący nazwę –  #VolleyWrocław. Potencjał, jaki drzemie w mieście, do oglądania siatkówki, jest spory. Choć fakt faktem, to dopiero pierwszy krok w stronę, w którą nadal podążamy, cieszymy się z możliwości, jakie się pojawiają na horyzoncie.

A wszystko za sprawą możliwości, jakie pojawiły się w trudnej sytuacji, w jakiej KS Gwardia znalazł się na początku bieżącego roku. Konieczność wyprowadzki zespołu pierwszoligowców z legendarnej hali przy Krupniczej, nie była obojętna miejskim władzom. Dzięki temu rozmowy z zarządcą Orbity, Spartanem, były owocne. Możliwość sprawdzenia, jak męska siatkówka przyciąga we Wrocławiu, będzie sporym sprawdzianem dla każdej ze stron. Dla Gwardzistów gra w Orbicie będzie trzecim podejściem do… terenu gospodarza, we Wrocławiu. Po hali GWR przy ul. Krupniczej oraz hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, teraz chcemy wypełnić Orbitę.

Ze względu na spore zainteresowanie samym meczem, rywalizacją z niedaleko położoną Nysą i mocnym zespołem Stali, uruchamiamy dodatkowo przedsprzedaż internetową. Za sprawą serwisu Ticketik.pl można już nabywać wejściówki. Cena jednego biletu to 10 złotych ulgowy i 15 złotych, normalny. Aby przejść do strony, wystarczy kliknąć na naszą grafikę, umieszczoną poniżej. Dla kibiców dostępne będą sektory: B, C, D, E, F – natomiast tzw. sektory VIP, w wyższej cenie, to przestrzeń oznaczona: A2, A3, A4.


Mecz odbędzie się w czwartek o 18:30 ze względu na transmisję, którą przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Hitowo zapowiadające się starcie przyciąga również pod względem marketingowych. Zainteresowanych „obecnością” w Orbicie podczas tego wydarzenia, zachęcamy do kontaktu z managerem KS Gwardia we Wrocławiu, Łukaszem Tobysem. Kontakt bezpośredni to: 780 013 046. Zapewniamy specjalnie przygotowany pakiet, skrojony na potrzeby odpowiedniej ekspozycji telewizyjnej, na antenie ogólnopolskiej.