Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#GWRteam – Jakub Nowosielski dalej z Gwardią!

Pozostawienie w klubie rozgrywającego, który się sprawdził, to duży kapitał na przyszłość. Jakub Nowosielski w poprzednim sezonie ze swojej roli wywiązywał się należycie, dlatego we Wrocławiu nie zastanawiano się, nad przedłużeniem umowy.

Jakub Nowosielski już oficjalnie dołącza do planu „Projektu Gwardia”

Dla Nowosielskiego będzie to drugi sezon z rzędu w Gwardii Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechał z innego pierwszoligowca, wcześniej bronił barw Exact System Norwid Częstochowa. Szybko wpasował się w układankę trenera Piotra Lebiody, a później Leszka Mazura. Teraz będzie pracował pod okiem Krzysztofa Janczaka.

– Poprzedni sezon był dla nas trudny. Działo się wiele pozasportowego, ale potrafiliśmy sobie z tym poradzić i osiągnąć cel minimum, jakim było wejście do play-off. Końcówkę mieliśmy kiepską, złożyło się na to kilka czynników, ale sezon można zaliczyć na duży plus. Zarówno dla drużyny, jak i samego klubu, który też sporo się nauczył – mówi Nowosielski.

Rozgrywający Gwardii ma 26 lat i 193 cm wzrostu. W poprzednim sezonie zagrał w 31 spotkaniach, zgarniając też kilka nagród MVP, m.in. w wyjazdowym meczu przeciwko UKS Mickiewicz Kluczbork, czy w roli gospodarza, w spotkaniu z KPS Siedlce. Nowosielski z sezonu na sezon nabiera coraz większego doświadczenia.  

Rozgrywający Gwardii Wrocław razem z trenerem Krzysztofem Janczakiem (fot. Karolina Bąkowicz)

– Czuję się coraz pewniej. Pozycja rozgrywającego jest specyficzna, trzeba jak najwięcej grać i nabierać doświadczenia. W większości przypadków na tych pozycjach grają siatkarze doświadczeni, ta pewność przychodzi z upływem czasu. Wystarczy spojrzeć na pierwszoligowe realia, gdzie większość to siatkarze trzydziestoletni. Pewność potrzebna jest do dobrego poprowadzenia drużyny w końcówkach setów – dodaje rozgrywający Gwardii.

Siatkarze, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy GWR w sezonie 2019/20, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. Nawiązujemy tym samym do naszych korzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych lat oraz sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

Nowosielski podczas sesji w legendarnej hali GWR przy ulicy Krupniczej

– Przychodząc do Gwardii rok temu, już pojawiały się pierwsze pomysły, na dalszy, organizacyjny rozwój. Były plotki, ktoś coś wspominał, ale bał się głośno mówić i wcale się temu nie dziwię. Lepiej dmuchać na zimne. „Projekt Gwardia”, pomysł przemyślanego wejścia do PlusLigi oraz praca już wykonana w poprzednim sezonie, przekonały mnie do pozostania we Wrocławiu. Cała otoczka medialna wokół Gwardii, to świetnie wygląda. Argumentów jest sporo, wierzę w przygotowany awans do PlusLigi i powodzenie całego projektu – kończy siatkarz GWR.

Środkowy Arkadiusz Olczyk i rozgrywający Jakub Nowosielski, a do tego – trener Krzysztof Janczak. To pierwsze odkryte karty na sezon 2019/20 w Gwardii Wrocław. Następne, na przestrzeni kolejnych dni oraz tygodni, dla uatrakcyjnienia okresu międzysezonowego wrocławskimi kibicom siatkówki. Zachęcamy do korzystania z #GWRteam przy informowaniu o naszych ruchach na rynku transferowym.