Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

#GWRteam – Łukasz Sternik piąty sezon z Gwardią!

Nikt nie jest w klubie dłużej od niego – bez jakichkolwiek przerw na zmianę barw. Łukasz Sternik piąty sezon z rzędu będzie reprezentował Gwardię Wrocław. „Steru” razem z Jakubem Nowosielskim ponownie stworzą duet na rozegraniu w GWR.

Dla Łukasza Sternika sezon 2019/20 będzie piątym z rzędu – w gwardyjskich barwach (fot. K. Bąkowicz)

Sternik jest wychowankiem Herkulesa Ełk. Kilka lat mierzący 198 cm wzrostu rozgrywający spędził też w młodzieżowych grupach Norwida Częstochowa. Od 2015 roku mieszka jednak we Wrocławiu, reprezentując barwy Gwardii. We Wrocławiu Sternik czuje się jak ryba w wodzie i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na Dolnym Śląsku odnalazł swoje miejsce.

Przywiązałem się do Wrocławia, przyznaję. Nieprzypadkowo spędzę tu kolejny sezon, jak ostatnio liczyłem, to już piąty w Gwardii. Mam we Wrocławiu narzeczoną, mam przyjaciół, dobrze mi się żyje na Dolnym Śląsku. Pozytywnie zapatruje się na „Projekt Gwardia”. Liczymy, że to pójdzie w dobrą stronę, bo pomysł wygląda ciekawie. Mam nadzieję, że za dwa lata, również dzięki mnie, awansujemy do PlusLigi – mówi Sternik.

Rozgrywający GWR zwłaszcza na drugoligowych parkietach stanowił o sile drużyny. Choć w pierwszym sezonie był jeszcze rezerwowym – przy swoim imienniku – Łukasz Wrońskim, to w kolejnych latach, kreował grę wrocławskiego klubu. Z pewnością mocnymi atutami Sternika jest zagrywka oraz blok, co dodatkowo pozwala na zmiany zadaniowe. W sezonie 2019/20 „Steru” sprawdzał się jednak również w większym wymiarze czasowym, zaliczając niezłe występy chociażby przeciwko… Norwidowi, w fazie zasadniczej.   

Łukasz Sternik w hali, w której spędził sporo czasu – od 2015 roku (fot. K. Bąkowicz)

Siatkarze, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy GWR w sezonie 2019/20, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. Nawiązujemy tym samym do naszych korzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych lat oraz sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

Większość z zespołu, jaki będzie w Gwardii w nowym sezonie znam. Z niektórymi może osobiście jeszcze nie było okazji się poznać, ale sądzę, że będzie to solidna drużyna, jak na pierwszoligowe realia. Na pewno napsujemy trochę krwi rywalom – dodaje rozgrywający GWR.

Środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, rozgrywający Jakub Nowosielski i Łukasz Sternik, libero Adrian Mihułka oraz trener Krzysztof Janczak. To odkryte karty na sezon 2019/20 w Gwardii Wrocław. Następne, na przestrzeni kolejnych dni oraz tygodni, dla uatrakcyjnienia okresu międzysezonowego wrocławskimi kibicom siatkówki.

Zachęcamy do korzystania z #GWRteam przy informowaniu o naszych ruchach na rynku transferowym.