Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Kadrowicz Jędrzej!

Bardzo dobre wieści z centrali Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród powołanych do kadry juniorów znalazł się siatkarz KS Gwardia, Jędrzej Kaźmierczak. Środkowy wrocławskiej drużyny otrzymał powołanie do szerokiego składu drużyny trenera Michała Bąkiewicza.

Kaźmierczak w sezonie 2017/18 zajął IV miejsce w turnieju finałowym MP juniorów. Już wtedy widać było, jaki potencjał drzemie w tym siatkarzu. Kaźmierczak, urodzony we wrześniu 2000 roku, ma za sobą solidny sezon, już w roli pierwszoligowca. Wiele spotkań na swoim koncie i szansa, jaką otrzymał od trenera Piotra Lebiody, dołączając do zespołu seniorów. Kaźmierczak miał okazję wiele wyciągnąć, zarówno od kolegów z drużyny, jak i rywali. Nie będąc siatkarzem odstającym od reszyt, co więcej, zgarniając m.in. nagrodę MVP ligowego meczu.

Przyznam, że jestem trochę zaskoczony tym powołaniem. Co prawda miałem jakieś sygnały, że znajduje się pod obserwacją, ale nie zaprzątałem sobie tym głowy, podchodziłem do tego spokojnie. Przede wszystkim trenując wraz z siatkarzami na pierwszoligowym poziomie, sporo się w tym sezonie nauczyłem. Szczególnie od kolegów z mojej pozycji, Arka Olczyka i Błażeja Szymeczko. Na myśl o kadrze, to dla mnie duże wyróżnienie, wyjątkowa sprawa – mówi Jędrzej Kaźmierczak.

Do 30 kwietnia trener Michał Bąkiewicz wyłoni ścisłą 19 siatkarzy, którzy spośród tzw. szerokiego składu reprezentacji, będą brać udział w zgrupowaniu w Zakopanem. Warto podkreślić, że imprezą docelową są mistrzostwa świata U-21 w Bahrajnie, zaplanowane na 18-27 lipca 2019.

Pełna lista powołanych dostępna jest pod linkiem:
https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/17343-szeroka-kadra-polski-juniorow-na-sezon-2019