Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Półfinał grupy IV - czas na WKS Sobieskiego

Kolejny krok przed nami

Z takim podejściem podchodzimy do tego, co już w najbliższą sobotę rozpocznie się w hali przy Krupniczej. Siatkarze Gwardii staną do walki o miejsce w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Aby tak się stało, trzeba pokonać ostatnią przeszkodę, jaką jest WKS Sobieski Żagań. Zespół, który po rundzie zasadniczej było sklasyfikowany na wysokim, czwartym miejscu w tabeli grupy IV. Choćby z tego powodu nie można podchodzić do rywalizacji z „Wojskowymi” w kategorii wiosennego spacerku. Dlatego bardzo liczymy na głośne wsparcie kibiców!

Gwardziści powracają do ligowego grania po dwóch tygodniach przerwy. Wszystko ze względu na przymusową przerwę, popartą chociażby kolejnym etapem MP juniorów, w których udział brali także nasi młodzi siatkarze. Do wejścia do finałowych rozgrywek dużo nie brakowało, ostatecznie gwardziści skończyli jednak turniej półfinałowy na trzecim – w tym wypadku – najbardziej niewdzięcznym miejscu. Seniorzy za to swoje ostatnie spotkanie rozegrali w Nowej Soli, gdzie wyeliminowaliśmy lidera naszej grupy MKST Astrę po zwycięstwie w „złotym secie”. Kluczem do wygranej w I rundzie play-off był jednak udany występ na swoim terenie. W hali przy Krupniczej jesteśmy w 2017 roku niepokonani. Ostatnie spotkanie ligowe przegraliśmy 10.12.16 (paradoksalnie z… Astrą), od tego czasu trzy kolejne zwycięstwa – za pełną pulę każde – na naszym koncie. W tym jedno, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, 3:1 nad WKS Sobieskim Żagań.

Na pewno nasz obiekt jest naszym sporym atutem. Co do poprzednich meczów z drużyną z Żagania w lidze, w sobotę to będzie zupełnie inna bajka. Wtedy mieli problemy kadrowe, teraz jadą na mecz z nami w pełnym składzie, dobrze o tym wiemy. Zresztą, podobnie jak oni wiedzą o nas, jak gramy, itd. W sobotę to Sobieski będzie faworytem, my jednak chcemy zagrać o zwycięstwo. Wsparcie kibiców będzie nieocenione, co do tego nie mam wątpliwości. Mamy swoje ambicje i na pewno zgramy tak, żeby po ostatniej piłce nie móc sobie nic zarzucić – mówi trener GWR Piotr Lebioda.

A67A6235

Bez wątpienia sporo będzie zależeć od dyspozycji naszego atakującego Piotra Hernika

Kiedy my uporaliśmy się z MKST Astrą, w tym samym czasie w I rundzie WKS Sobieski ograł MKS Olavię Oława, dwukrotnie po 3:1 – najpierw na terenie rywala, następnie pieczętując, już u siebie. Podopieczni trenera Artura Haberskiego w rundzie zasadniczej zgromadzili 31 punktów, o 10 więcej od nas, odnosząc 11 zwycięstw i 7 porażek. W pojedynku między nami, poza wspomnianym zwycięstwem 3:1 (21, 22, -23, 22) z 18 lutego zaliczyliśmy nieudany wyjazd do Żagania, przegrywając tam po thrillerze 2:3 (25, -36, 26, -17, -5). To jednak tylko gwoli statystyki, jak bowiem wspominał trener Lebioda, nasz sobotni rywal nie mógł wówczas korzystać z pełnego składu. Podobnie zresztą sytuacja ma się w przypadku Gwardii, która w rundzie zasadniczej też swoje musiała zdrowotnie przecierpieć. A w Żaganiu w roli atakującego rękawice musiał podjąć nasz nominalny środkowy (choć mówią o nim uniwersalny) Jakub Intrys.

Co będzie kluczem do zwycięstwa? Tradycyjnie utrzymuję, kto zagrywa, ten wygrywa. U nas nie jest tak, że specjalnie napinamy się na to spotkanie. Chcemy zagrać dobrą siatkówkę. Udowodniliśmy w poprzednich spotkaniach, że nasza ciężka praca procentuje na tym etapie sezonu. Dodatkowo chcemy wygrać dla kibiców i dla siebie. Szykuje się ciekawe spotkanie – kończy trener Gwardii.

Warto przypomnieć, że w II rundzie play-off gra się do dwóch wygranych meczów. Po pierwszym pojedynku we Wrocławiu, kolejne – jedno bądź dwa – będą rozegrane w kolejny weekend (1/2 kwietnia) w Żaganiu. Taki układ wiąże się z wyższą pozycją WKS Sobieskiego po rundzie zasadniczej. Nie ma zatem mowy o zasadzie z poprzedniej fazy, kiedy to rozmiar zwycięstwa był istotny – w perspektywie rewanżu. Teraz wygrana – to przede wszystkim – stanowi podstawę do zaliczki przed kolejnym pojedynkiem. Z czego świetnie zdają sobie sprawę oba zespoły. Zachęcamy do spędzenia sobotniego późnego popołudnia z Gwardią. Im nas będzie więcej, tym lepiej. Gorąca atmosfera tylko dodatkowo „podkręca” sportowe widowisko. A że emocji na meczach GWR nie brakuje, zdążyliśmy już kibiców przyzwyczaić.

GWARDIA WROCŁAW – WKS SOBIESKI ŻAGAŃ

Kiedy? Sobota, 25.03, g. 18:00

Gdzie? Hala sportowa Gwardii przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu

Ile? Wstęp wolny