Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Marzenia o medalu

Drugi raz z rzędu zespół młodzików Gwardii Wrocław zagra w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Przed rokiem było bardzo blisko podium, w Dębicy drużyna GWR zajęła 4 miejsce. Historia lubi się powtarzać, gwardziści ponownie zagrają na Podkarpaciu. Apetyty jednak rosną, po cichu mówi się o marzeniach medalowych. Rywalizacja w Dębicy rozpoczyna się od piątku 11 maja i potrwa do niedzieli.

Wtedy zapadną bowiem rozstrzygnięcia medalowe, które w przypadku drużyny trenera Tomasza Barańskiego, wydają się być w zasięgu ręki. Ten sezon jest dla grup młodzieżowych GWR szczególny. Gwardziści w 2 z 3 kategorii wiekowych awansowali do ścisłego finału, meldując się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Juniorzy niespełna równo miesiąc wstecz w Kętrzynie zajęli 4. miejsce. Młodzicy po awansie z trudnego turnieju półfinałowego – mają apetyty na duży sukces. Choć we Wrocławiu ekipa gospodarzy zajęła drugie miejsce, przegrywając z Treflem Gdańsk.

Losowanie ma to do siebie, że jest nieprzewidywalne. Oczywiście ja miałem jakieś marzenia odnośnie grupy w finałach, nie będę się jednak tym chwalił, bo dzisiaj jesteśmy po fakcie. Celem jest na pewno wejście do miejsc 1-4. Myślę, że ten zespół zasługuje na takie osiągnięcie, stać nas na to, natomiast zdajemy sobie sprawę, że w sporcie wszystko trzeba udowodnić na boisku. Umiejętności są w naszym zespole wysokie, musi jednak z tym dobrze zagrać głowa i świadomość, że możemy osiągnąć sukces. W sporcie młodzieżowym można się szybko zagotować i obudzić z ręką w nocniku – mówi trener młodzików GWR.

Dębica długo była szczęśliwym miejscem dla siatkarzy GWR. Trudno było się spodziewać po ubiegłorocznym turnieju, że z biegiem czasu będzie można myśleć o medalu MP. Wtedy skończyło się na czwartej lokacie, tak nielubianej przez sportowców.

Oglądałem ubiegłoroczne zmagania naszych młodych siatkarzy w Dębicy, podczas finałów, gdzie zajęliśmy 4. miejsce. Przeżywałem to mocno. W tym roku to ja będę przeżywał te same emocje. Chciałbym, żeby były one równe tym ubiegłorocznym, z taką różnicą, że zakończone jednak większym happy-endem – uśmiecha się Tomasz Barański.

Ekipa młodzików GWR podczas półfinałowej walki o wejście do turnieju finałowego (fot. Ł. Haraźny)

Ostatnie tygodnie to okres ciężkiej pracy zespołu młodzików Gwardii, który ma przynieść efekty. Wrocławianie są już zbyt daleko, żeby teraz tak zwyczajnie – odpuścić i przegrać swoją szansę. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że w przypadku zespołu GWR – trafił się naprawdę ciekawy zestaw siatkarzy, mających zarówno potencjał siatkarski, jak i odpowiednie parametry. Ta mieszanka może zadziałać w walce z najlepszymi w Polsce.

Co do przeciwników, nie miałem okazji widzieć zespołu z Pyrzyc, więc trudno mi mówić o tej ekipie. Z rywalem z Krakowa mieliśmy szansę grać dwukrotnie, były to wyrównane mecze. Nowy Sącz, to zespół typowany w gronie faworytów do sięgnięcia po medal podczas tych finałów. Uważam, że ten pierwszy mecz z Krakowem będzie najważniejszy. Niestety byliśmy tego świadkami podczas turnieju kadetek. Tam siatkarki z Wrocławia po pierwszym przegranym meczu później musiały już gonić wynik. Dlatego właśnie rywalizacja z Krakowem będzie kluczowa. Trochę przewrotnie powiem, że liczę na chłopców, którzy zazwyczaj nie wychodzą w wyjściowym składzie. Że w tych ważnych momentach pomogą zespołowi. Czasami zmiana na jedną akcję może wnieść bardzo wiele. Mam wyrównany zespół na pozycjach, to cieszy, natomiast liczę, że trudne momenty pokażą nam bohaterów, również tych z kwadratu dla rezerwowych – analizuje trener Barański.

Trener młodzików Gwardii Wrocław Tomasz Barański (fot. Ł. Haraźny)

Turniej młodzików będzie transmitowany na Youtubie (link do transmisji pod harmonogramem turnieju), na bieżąco będziemy również informować o wynikach osiąganych przez zespół GWR. Warto pamiętać, że w przypadku tej kategorii wiekowej, spotkania rozgrywane są do dwóch wygranych partii. W przypadku remisu w setach 1:1 o zwycięstwie decyduje tie-break. Co jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę poszczególnych gier.

Skład zespołu młodzików GWR: Jakub Aniołczyk, Michał Bąk, Damian Biliński, Mateusz Gleń, Maciej Kaczmarek, Łukasz Łabanc, Aleksander Małecki, Filip Nowakowski, Jacek Rejno, Kamil Szymendera (kapitan), Dawid Średzki, Kacper Zalewski, Jakub Sandryk, Igor Skotarczak, Tomasz Barański (trener), Stanisław Szewczyk (asystent trenera).

HARMONOGRAM TURNIEJU MPM (Dębica 11-13.05)

PIĄTEK (11.05)

KS Jastrzębski Węgiel – UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (19, 18)

TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych – Trefl Gdańsk 1:2 (-14, 22, -13)

UKS Sparta AGH Kraków – KS GWR 0:2 (-14, -24)

ŻAK Espadon Pyrzyce – Dunajec Nowy Sącz 1:2 (20, -22, -9)

UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 0:2 (-17, -14)

KS Jastrzębski Węgiel – TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych 2:0 (10, 18)

KS GWR – Dunajec Nowy Sącz 1:2 (18, -23, -9)

UKS Sparta AGH Kraków – ŻAK Espadon Pyrzyce 2:1 (-9, 17, 12)

SOBOTA (12.05)

TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych – UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (23, 19)

Trefl Gdańsk – KS Jastrzębski Węgiel 0:2 (-20, -10)

ŻAK Espadon Szczecin – KS GWR 0:2 (-15, -19)

Dunajec Nowy Sącz – UKS Sparta AGH Kraków 2:0 (20, 19)

O 7. miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa – ŻAK Espadon Pyrzyce 2:0 (19, 23)

O 5. miejsce: TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych – UKS Sparta AGH Kraków 1:2 (-18, 19, -13)

Półfinał: KS Jastrzębski Węgiel – KS GWR 2:0 (26, 20)

Półfinał: Dunajec Nowy Sącz – Trefl Gdańsk 2:0 (13, 25)

NIEDZIELA (13.05)

O 3. miejsce: KS GWR – Trefl Gdańsk 1:2 (14, -20, -13)

Finał: KS Jastrzębski Węgiel – Dunajec Nowy Sącz 2:0 (20, 21)