Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Miesiąc budowy fundamentów

W poniedziałek 21 sierpnia siatkarze Gwardii Wrocław na dobre otworzyli nowy sezon ligowy. Nie mówimy jednak o samym graniu, na które przyjdzie jeszcze odpowiedni moment. Letni okres przygotowawczy – to podstawa, dzięki której można później wyznaczać sobie jakiekolwiek cele. Nowa drużyna spotkała się po raz pierwszy – w dwóch grupach – we Wrocławiu i… Pobierowie. Dlaczego taki układ?

A to ze względu na obóz nad morzem, gdzie przebywają aktualnie nasze grupy młodzieżowe. Wśród nich nie brakuje również czwórki reprezentantów pierwszego zespołu GWR na sezon 2017/18. Środkowy Tomasz Jajor, przyjmujący Mateusz Demcio oraz duet libero – Marcin Biela i Filip Lebioda. Każdy z nich pomimo obowiązków (m.in. opiekunowie grup podczas obozu) wystartował z przygotowaniami do tego, co czeka ich na drugoligowych parkietach. Pod okiem trenera Piotra Lebiody, który wraz z drugim szkoleniowcem Leszkiem Mazurem od piątku wkraczają do grupy wrocławskiej – póki co trenującej pod okiem naszego magika fizjoterapii, Filipa Zająca. Człowiek znający się na rzeczy – idealnie wprowadzający w okres przygotowawczy po letnim, trochę bardziej – umownie nazwijmy to – luźnym, w życiu siatkarza. Pierwszego dnia siatkarze mieli okazję popracować zarówno w hali siatkarskiej, jak i na macie w sali dżudo GWR. Przy tej okazji podziękowania dla naszego nowego sponsora i partnera, mianowicie ALE – Active Life Energy – który będzie nas zaopatrywał w niezbędne suplementy i odżywki.

Jak wyglądać będą przygotowania gwardzistów? Od wspomnianego poniedziałku (21.08) pracujemy na własnych obiektach, co nie jest specjalną niespodzianką. Natomiast od 14 września zaczynamy serię sparingów, których – trzeba przyznać – będzie naprawdę sporo.

TERMINARZ LETNICH GIER KONTROLNYCH
14.09 – 
MKS Olavia Oława
16.09 – turniej w Bolesławcu (obsada drugoligowa)
20.09 – UKS Mickiewicz Kluczbork
21.09 – BKS Elektros Bolesławiec
22.09 – sparing zamknięty
23.09 – turniej międzynarodowy w hali GWR (z udziałem drużyn z Czech i Niemiec)
27.09 – OFM Bielawianka Bester Bielawa
28.09 – MKS Olavia Oława (wyjazd)

Odnośnie ilości rozgrywanych pojedynków przed startem ligi (30.09 u siebie z zespołem z Międzyrzecza) zapytaliśmy trenera Lebiodę. Będzie to bowiem spora dawka, która jest istotnym elementem przygotowań. Czy decydującym?

Na pewno chcemy więcej razem pograć, aniżeli przed poprzednim sezonem. Mając nowych zawodników, zgranie i gotowość na pierwszy mecz – to istotna sprawa. Przystąpienie do meczu z Międzyrzeczem w optymalnym składzie, to zakładamy – mówi pierwszy trener GWR.

Warto dodać, że w poniedziałek (tj. 28.08) zespół spotka się już w pełnym składzie (wraz z grupą z Pobierowa plus – nieobecnym jeszcze Maciejem Cierniakiem) razem z pełnym sztabem szkoleniowym. Z pewnością na bieżąco będziemy informować o postępach przygotowań oraz tym, co będzie czekać kibiców Gwardii w nadchodzącym sezonie. Dodatkowo – jak widać powyżej – jeszcze przed startem ligi zorganizujemy międzynarodowy turniej w naszej hali. Który będzie połączony z prezentacją pierwszej drużyny. Zatem – już teraz możecie zacierać ręce.