Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Odpaliło!

Szósta kolejka okazała się być tą szczęśliwą dla siatkarzy Gwardii Wrocław. Gwardziści wygrali 3:1 z MKST Astrą Nowa Sól, inkasując trzy punkty i pierwsze zwycięstwo w sezonie. MVP meczu został wybrany nasz kapitan – Arkadiusz Jutrzenka. Wygrana cieszy, trochę trzeba było na nią poczekać, ale nie same punkty są tu najważniejsze. Przede wszystkim odblokowanie się jest tu cenniejsze od wyniku.

A w sobotę wcale nie zaczęło się tak kolorowo, jak chcieliśmy. Co prawda gospodarze prowadzili na przestrzeni seta otwarcia, zamiast jednak domknąć partię, wypuścili z rąk przewagę. Porażka do 24 mogła nam nieco podciąć skrzydła, powróciło trochę koszmarów z przeszłości. Okazało się jednak, że oddaliśmy tym samym w kolejnej odsłonie. Tym razem do zespół z Nowej Soli przegrał na przewagi, w identycznym stosunku punktowym. Wyszliśmy zatem na zero, od 1:1 zaczęło się granie na poważnie – już o duże oczka. Na tym polu siatkarze GWR okazali się być lepsi. Choć trzeba przyznać, pojedynek obfitował w sporo błędów po obu stronach siatki. Jakościowo jest nadal nad czym pracować.

Dużo spokoju w naszych szeregach wniósł rezerwowy tego dnia Arkadiusz Jutrzenka. Jak na kapitana przystało, wszedł w trudnym momencie i ustabilizował przyjęcie. Do tego dołożył też kilka razy w ataku (razem 8 punktów), czterokrotnie popisując się też asami serwisowymi. „Dzień konia” – a może powinniśmy napisać – „Dzień Stera” – miał Łukasz Sternik. Nasz rozgrywający zdobył w polu serwisowym 5 punktów. Doliczając do tego 9 skończonych ataków na 10 prób i dwa bloki, łącznie 16 oczek na koncie – robi wrażenie.

Dzięki sobotniej wygranej wydostaliśmy się z piwnicy, czyt. ostatniego miejsca, wskakując na 8. pozycję w grupie. W tabeli jest jednak coraz ciaśniej. Poza wyraźnie liderującym zespołem z Międzyrzecza, Gwardię od 5. pozycji dzieli jedynie jedno zwycięstwo za pełną pulę. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, z pokorą jednak podchodzimy do premierowej wygranej. Radość jest, trzeba wiedzieć, że to początek drogi. A dobry jesteś – jak twój ostatni mecz. Dlatego czekamy na wyjazd do Bielawy, już w najbliższą sobotę pojedynek z tamtejszą KS Bielawianką Bester.

KS GWARDIA WROCŁAW – MKST ASTRA NOWA SÓL 3:1 (-24, 24, 19, 21)
Gwardia: 
Zdybek, Sternik, Jasnos, Nawrocki, Obrempalski, Jajor, Biela (libero) i Lebioda (libero) oraz Jutrzenka (MVP), Polus, Śnieżek, Cierniak, Fijałka.

Najwięcej punktów dla Gwardii: Sternik 16, Jasnos 11, Nawrocki 11.

W pozostałych meczach naszej grupy:
GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – BTS Elektros Bolesławiec 3:0 (23, 22, 21)
WKS Sobieski Arena Żagań – MKS Olavia Oława 3:1 (-20, 9, 22, 19)
SPS Chrobry Głogów – KS Bielawianka Bester Bielawa 3:0 (38, 18, 21)
Pauzowały: KU AZS UZ Zielona Góra i Juve Wakmet SOS Głuchołazy.

Tabela grupy IV