Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Porozumienie osiągnięte!

We wtorek 15 maja w restauracji „Jasna” we Wrocławiu odbyło się spotkanie medialne, podczas którego oficjalnie zaprezentowano dokument, który potwierdza apetyt Gwardii na grę w I lidze. Porozumienie pomiędzy pierwszoligowym TSV Sanok a klubem ze stolicy Dolnego Śląska na zamianę miejsc w sezonie 2018/19 – to jasny sygnał. Po prawie 10 latach GWR podejmuje walkę o realizację marzeń.

Przy stole konferencyjnym zasiedli: prezes KS „Gwardia” Wrocław Sylwia Szymańska; trener zespołu seniorów piłki siatkowej Piotr Lebioda; prezes Dolnośląskiego Związki Piłki Siatkowej oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak oraz przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPS oraz wiceprezes DZPS Stanisław Łopaciński. Dodatkowo nie zabrakło wielu znamienitych gości, którzy z uwagą przysłuchiwali się temu, co mieli do powiedzenia konferencyjni rozmówcy. W „Jasnej” pojawili się: legendarny trener, obchodzący 10 maja 82 urodziny, Władysław Pałaszewski; wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk; dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu Jacek Sutryk; dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu Piotr Mazur; zasłużony trener sekcji judo GWR Zbigniew Zamęcki wraz ze swoim utalentowanym wychowankiem Damianem Szwarnowieckim; prezes sekcji boksu GWR Piotr Orłowski.  

Bardzo się cieszę, że widzimy się w tak licznym gronie właśnie tutaj. Dziękuję władzom miejskim, które wsparły siatkówkę w większym wymiarze w tym roku. Dzięki temu mogliśmy wyciągnąć rękę po ten awans. Nie zabrakło również wsparcia Urzędu Marszałkowskiego. Podobnie kwestia tyczy się naszych sponsorów, pomoc rodziców również jest bezcenna. Przez te wszystkie wcześniejsze lata osiągaliśmy sporo sukcesów, dlatego też powinniśmy mieć zespół, który da szansę pozostania we Wrocławiu najzdolniejszej, siatkarskiej młodzieży. Gwardia to nie tylko siatkówka, funkcjonują również inne sekcje, cieszymy się, że są obecni ich przedstawiciele. To jednak właśnie dzięki prężnie działającej sekcji siatkarskiej, możemy dzisiaj mówić o perspektywie awansu sportowego – mówiła prezes klubu Sylwia Szymańska.

Moi wychowankowie wydzwaniali do mnie, ci grający w PlusLidze, w reprezentacji Polski, pytając – kiedy będzie siatkówka we Wrocławiu na odpowiednim poziomie? Dla takich zawodników ciężko będzie stworzyć warunki do PlusLigi w najbliższym czasie. Zrobiliśmy jednak mały krok do przodu, rozmawiając dzisiaj o I lidze i tym porozumieniu. Chcielibyśmy zbudować zespół na miarę naszych możliwości. Marzeniem byłby awans do najlepszej czwórki. Jesteśmy realistami, chcemy budować zespół, który w przyszłości będzie na miarę PlusLigi. Bez was obecnych na tym spotkaniu, nie byłoby takich możliwości. Chcemy działać w przemyślany sposób, nie robić nic chaotycznego – przyznał trener Piotr Lebioda.

Poza samym zaprezentowaniem dokumentu dającego właściwie niemal pewność formalną dotyczącą awansu do I ligi, nie brakowało głosów mających charakter perspektywy funkcjonowania w kolejnych miesiącach-latach. Wspominano bowiem zarówno o tym, co za Gwardią Wrocław, jak i dalszą wizję działania klubu. Dodatkowo otrzymaliśmy z rąk dyrektora Sutryka paterę od prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, z gratulacjami dotyczącymi kwestii awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, co było bardzo miłym gestem, zamykającym część spotkania z mediami. Po części konferencyjnej, dostępnej w pełni dla przedstawicieli mediów, spotkanie przekształciło się w wymianę zdań na temat marketingowo-sportowy. Tę część poprowadził manager GWR Łukasz Tobys. A wszystko okraszono wyjątkowo smacznym lunchem zaserwowanym w „Jasnej”. Goście byli zresztą zauroczeni miejscem spotkania, co podkreślali w zakulisowych rozmowach.

Patrząc na osoby, które przybyły na to spotkanie, widać, że siatkówka dla Wrocławia, dla województwa – na najwyższym poziomie – to naprawdę istotna sprawa. Zapotrzebowanie jest. Sukcesy grup młodzieżowych to nie jest przypadek. Działanie Dolnośląskiej Akademii Siatkówki, tego fantastycznego projektu, jeszcze pogłębiają celowość siatkówki w regionie. Co do Gwardii, widząc tutaj osoby bardzo mocno zaangażowane, dążące do spełnienia marzeń, jestem przekonany o tym, że w najbliższym czasie zespół męski zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ja deklaruję wszelką pomoc ze swojej strony, DZPS oraz PZPS – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak.

Atmosfera w restauracji „Jasna” w przypadku obu części była doniosła, a zarazem pozytywna, dająca nadzieję na kolejne, owocne spotkania tego typu. Tym bardziej, że koniec sezonu 2017/18 (teoretycznie 31.05) wcale nie musi oznaczać wakacji. Trudno się temu zresztą dziwić, trwa bowiem kompletowanie składu zespołu seniorów GWR. O godzinie 18:00 w hali przy Krupniczej odbył się trening zamknięty kandydatów do gry we wrocławskiej Gwardii. W najbliższych tygodniach pojawią się pierwsze informacje dotyczące ruchów na rynku transferowym po stronie niedoszłego pierwszoligowca. Warto bowiem pamiętać, że oficjalne do 15.06 trwa termin zgłaszania dokumentów do PZPS dotyczących pozytywnego rozpatrzenia i zaakceptowania na nowe rozgrywki. Jeśli jednak papierologia oraz weryfikacja obiektu (aktualnie trwa niezbędna, gruntowna wymiana parkietu) będzie pozytywna, będzie to właściwie formalność. Równoległe działania w tym wypadku to jednak obowiązek, mając perspektywę na przyszłość.