Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Postrzelali i wybrali

W piątek 8 września w nieco innej formie – odbyliśmy kolejną jednostkę treningową. Odwiedziliśmy Fort Przygody, gdzie ekipa GWR sprawdziła się w paintballu. Dodatkowo było ognisko, pozytywna atmosfera i wybór – ważny – na nowy sezon. Mamy bowiem kapitana, którym został przyjmujący Arkadiusz Jutrzenka. Wybory były jawne, „Jutrzena” wygrał większością głosów. 

Przypomnijmy, że dla Jutrzenki to drugie podejście do Gwardii Wrocław. Nasz nowy-stary przyjmujący miał okazję występować w gwardyjskich barwach zanim spędził kilka sezonów w OFM Bielawiance Bester Bielawa. Z Gwardią Jutrzenka walczył m.in. w turniejach półfinałowych o awans do I ligi. Doświadczenie zatem ma, dodatkowo – jak się okazało – poparcie ze strony zespołu.

Kapitanem byłem już parę lat temu, zatem nie jest to dla mnie nowość. Jestem jednak zadowolony z wyboru drużyny. Zostałem wybrany większością głosów, to zawsze budujące, mam nadzieję, że sprawdzę się w tej roli. Dodatkowo pomogę coś chłopakom, podpowiem. Kapitan w końcu ma być wzorem dla innych, to odpowiedzialna funkcja. Trzeba włożyć spory wysiłek w odpowiednie funkcjonowanie drużyny, motywowanie kolegów, itd. To nie tylko rozmowa z sędzią, jak niektórym się wydaje. To jest najbardziej widoczne, ale jest wiele innych kwestii, którym trzeba podołać – komentuje nasz nowy kapitan.

Dodatkowo zapytaliśmy Jutrzenkę, jakie ma odczucia odnośnie zespołu, który ciężko pracuje na treningach, żeby zbudować odpowiednią formę na zbliżający się sezon. Dodatkowo na horyzoncie są gry kontrolne, które na dobre rozpocznają się już w przyszłym tygodniu, sparingiem z MKS Olavią Oława. Karuzela będzie kręcić się w najlepsze właściwie do końca września. A potem już liga i inauguracja z rywalem z Międzyrzecza.

Akurat w piątek mieliśmy przyjemny trening, w plenerze, gdzie można było trochę odreagować. Wyrzucić trochę sportowej złości, fajna sprawa. Na sali treningowej też wszyscy się staramy, potencjał jest widoczny, ale jeszcze za wcześnie na wyrokowanie, co będzie w lidze. Przed nami bardzo duża dawka sparingów. Najbliższe tygodnie będą ciężkie, trochę jestem zaskoczony, że już zaczynamy granie, tak szybko. Z drugiej strony, najlepszym treningiem jest właśnie gra. Dodatkowo trener będzie mógł dać szanse wszystkim, co też pokaże, kto na miejsce na boisku najbardziej zasługuje – mówi kapitan GWR.

TERMINARZ LETNICH GIER KONTROLNYCH
14.09 – 
MKS Olavia Oława
16.09 – turniej w Bolesławcu (obsada drugoligowa)
20.09 – UKS Mickiewicz Kluczbork
21.09 – BKS Elektros Bolesławiec
22.09 – sparing zamknięty
23.09 – turniej międzynarodowy w hali GWR (z udziałem drużyn z Czech i Niemiec)
27.09 – OFM Bielawianka Bester Bielawa
28.09 – MKS Olavia Oława (wyjazd)