Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Prezentacja już w piątek!

Gwardia Wrocław – klub, który kiedyś wyznaczał krajowe standardy, wraca do I Ligi. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym pojawią się w najbliższy piątek – 21 września o godzinie 17 we wrocławskiej Magnolii, że by razem z kibicami świętować ten sukces.

Po prawie 10 latach Gwardia Wrocław wraca na zaplecze PlusLigi, z tej okazji już w piątek – 21 września w Magnolia Park odbędzie się oficjalna prezentacja zawodników i sztabu szkoleniowego. Wydarzenie potrwa od godz. 17.00 do 20.00 na scenie w pobliżu wejścia głównego od strony ul. Legnickiej.

W trakcie piątkowego popołudnia odbędzie się mecz, w którym kibice będą mogli sprawdzić siatkarskie umiejętności wrocławskich Gwardzistów. Ponadto na wszystkich czekają konkursy z klubowymi nagrodami. Będzie także czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i zdobycie autografów. Podczas prezentacji nie zabraknie także młodszych zawodników wrocławskiego klubu, którzy z czasem zasilą seniorską kadrę.

Chcemy pokazać, że dzieci i młodzież garną się do siatkówki. Nasi wychowankowie grają później w seniorskim zespole. Połowa zawodników pierwszej drużyny to wrocławianie lub mieszkańcy innych miast Dolnego Śląska – mówi Maciej Piasecki, rzecznik prasowy klubu założonego w 1948 roku.

Gwardia to nie pierwsza drużyna, która zaprezentuje się kibicom w Magnolia Park. Wcześniej robili to piłkarze reprezentacji Polski, Śląska Wrocław czy żużlowcy Betardu Sparty.

Takie wydarzenia są promocją sportowego stylu życia, zdrowia i rekreacji. Niezmiernie cieszymy się, że możemy uczestniczyć w świętowaniu powrotu Gwardii do ogólnopolskiej klasy rozgrywek – dodaje Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Magnolia Park była w czerwcu gospodarzem ogólnopolskiego i lokalnego turnieju koszykówki ulicznej, ogólnopolskich zawodów szermierczych młodzików i dzieci, a także mistrzostw przedszkolaków w piłce nożnej.

Gwardia Wrocław sezon w I lidze zainauguruje 29 września w Kielcach. Tydzień później wrocławianie na własnym parkiecie podejmą zespół z Suwałk.