Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Przygotowania ruszyły

Zgodnie z założeniami sztabu szkoleniowego – 6 sierpnia ruszyły przygotowania siatkarzy Gwardii Wrocławia do nowego sezonu. Zespół spotkał się w „Starej Piwnicy”, a po krótkim przedstawieniu się każdego z obecnych, Gwardziści zaliczyli pierwszą jednostkę treningową w hali przy Krupniczej. Okres przygotowawczy potrwa praktycznie do końca września.

Zespół Gwardii Wrocław prawie w komplecie – na pierwszym treningu

Pierwszoligowa drużyna spotkała się po raz pierwszy. Do Wrocławia niektórzy przyjechali dużo wcześniej, inni mieszkają w stolicy Dolnego Śląska od urodzenia. Każdy siatkarz to osobna historia, o czym będzie okazja przekonać się przy okazji przedstawiania nowej drużyny za pośrednictwem klubowych kanałów medialnych. W „Starej Piwnicy”, lokalu w budynku przy Krupniczej 15, zespół miał okazję z uśmiechem wymienić się najważniejszymi informacjami. Każdy przedstawił się poprzez mini-prezentację swojej przeszłości sportowej.

Rozgrzewkę przeprowadzał Mateusz Śnieżek (pierwszy z prawej), trener przygotowania motorycznego

Co do planów zespołu Gwardii, do 25 sierpnia siatkarze trenera Piotra Lebiody będą przygotowywać się na własnych obiektach. Od 26 sierpnia do 2 września przewidziany jest obóz przygotowawczy w Strzegomiu. Przez 2 miesiące zespół rozegra 8-9 sparingów, z czego większość będzie rozgrywana w ramach turniejów przedsezonowych. Jeden z nich odbędzie się we Wrocławiu, 8-9 września. Kibice mogą szykować się również na oficjalną prezentację zespołu w okolicach tygodnia przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek.

Dodatkowo informujemy przedstawicieli mediów, że na 5 września, tuż po powrocie ze zgrupowania w Strzegomiu – zaplanowano otwarty trening medialny. Póki co zespół w spokoju będzie przygotowywał się za „zamkniętymi drzwiami”.