Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

JUDO

Trening judo opiera się na trenowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na randori (sparringu). Walki treningowe, prowadzone w parterze (ne-waza) albo stójce (tachi-waza), nazywają się randori. Walki na zawodach nazywa się shiai. Trening judo charakteryzuje się, zresztą jak większość japońskich sztuk walki, ceremonialnością. Trening zaczyna i kończy ceremonialny ukłon zwany rei. W ramach treningu trenuje się również układy kata – są to z góry zaaranżowane ataki i odpowiedzi na nie. Służą one do demonstrowania technik, dopracowania ruchów, a także do zachowania pewnych technik, których już się nie stosuje w walkach sportowych. Walki odbywają się na tatami (matach) w sali nazywanej dojo. Maty są miękkie, aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała. Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie z stawiającym opór przeciwnikiem.

Grupa juniorów i seniorów KS Gwardia Wrocław

Treningi dla seniorów, młodzieżowców, juniorów i najmocniejszych juniorów młodszych odbywają się w hali przy ulicy Krupniczej 15 według harmonogramu: 

  • poniedziałek: mata, godz. 18-20, ul. Krupnicza 15
  • wtorek: siłownia, godz. 18:45-20, ul. Krupnicza 15
  • środa: mata, godz. 18-20 ul. Poznańska 14
  • czwartek: siłownia, godz. 18:45-20, ul. Krupnicza 15
  • piątek: mata, godz. 18-20, ul. Krupnicza 15
  • sobota: mata, godz. 9:30-11:00 młodzicy i Jun. Młodsi godz. 11-13 ul. Poznańska

Sekcja judo KS Gwardia Wrocław dla dorosłych

Zajęcia dla dorosłych odbywają się w hali judo MCS Wrocław przy ul. Poznańskiej 14 w poniedziałki i środy w godzinach 20:20-21:45. Treningi przeznaczone są zarówno dla byłych zawodników, jak i osób chcących rozpocząć przygodę z judo. 

Jest to grupa rekreacyjna, chociaż corocznie nasi zawodnicy zdobywają medale Mistrzostw Polski Masters! Jest to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – zadba o zdrowie, odnajdzie nową pasję bądź powróci do pasji z dzieciństwa, pozna ciekawych ludzi, a co najważniejsze – aktywnie i w dobrej atmosferze!

Treningi prowadzą trenerzy Radosław Zamęcki oraz Michał Zamęcki.

Osoby, które posiadają karty Multisport oraz OK System mogą uczęszczać na zajęcia bez dodatkowych opłat.

Sekcja judo dla dorosłych Krakowska98

Sekcja dla dorosłych w Centrum Krakowska98 ściśle współpracuje z sekcją KS Gwardia Wrocław. Stąd treningi odbywają się we wtorki i czwartki. Dzięki temu niektórzy mogą trenować praktycznie codziennie a ci, którym nie pasują „gwardyjskie” godziny, mają możliwość rozwijania swoich umiejętności przy ul. Krakowskiej98. I vice versa.

Centrum sportowo-rekreacyjne daje możliwość rozwijania się na wielu płaszczyznach – są tam zajęcia innych sztuk walki, siłownia, trening obwodowy i wiele innych.

Każdy Judoka może tam zadbać o swoją formę kompleksowo!

Treningi prowadzi Trener Patryk Jamiński.

Osoby posiadające karty Multisport oraz OK System mogą uczęszczać na zajęcia bez dodatkowych opłat.