Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Siatkarska KS Gwardia i ZOO we Wrocławiu – łączą swoje siły!

Sala konferencyjna Afrykarium we wrocławskim ZOO. To właśnie tutaj odkryto karty odnośnie współpracy, która będzie wyróżniać stolicę Dolnego Śląska na arenie ogólnopolskiej. Siatkarska KS Gwardia wraz z wrocławskim ZOO w sezonie ligowym 2018/19 szykują wspólnie szereg atrakcji, które można określić jednym mianownikiem – fair play.

Kamil Maruszczyk, Michał Superlak i trener Piotr Lebioda. Reprezentacja GWR podczas konferencji w ZOO niemal w komplecie

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele wrocławskiego ZOO – w osobie pana Prezesa Radosława Ratajszczaka – oraz reprezentacja siatkarskiej Gwardii: trener Piotr Lebioda, kapitan Maciej Nalijwako, Kamil Maruszczyk, Bartłomiej Dzikowicz, Michał Superlak i manager klubu Łukasza Tobysa.

Wrocławskie ZOO oraz siatkarska KS Gwardia wraz z rozpoczęciem sezonu ligowego 2018/19 otwierają współpracę. Siatkarze pierwszoligowca zostaną ambasadorami zwierząt, które sami wybrali. Zwierzaki będą obecne na meczowych koszulkach każdego z zawodników. Dodatkowo akcenty KS Gwardia pojawią się również na terenie ZOO, gdzie każdy ze zwiedzających będzie mógł przejść szlakiem Gwardzisty, poznając tym samym zwierzęta, których ambasadorami zostaną siatkarze. To tylko dwie z wielu inicjatyw, które wspólnie przygotowujemy na nadchodzące miesiące.

Maskotka GWR, czyli niedźwiedź polarny, prosto z wrocławskiego ZOO!

Dodatkowo już w najbliższą niedzielę odbędzie się Wild Run. Celem biegu jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt Azji prowadzonych przez wrocławskie ZOO i Fundację Zoo Wrocław DODO. Bieg na 10 km odbędzie się alejkami wrocławskiego ZOO na dwóch pętlach po 5 km. Trasa jest dość mocno zakręcona ale śmiało możemy powiedzieć, że to będzie jedyne takie wydarzenie w kraju, gdzie możesz przebiec tuż obok wybiegu dla lwów, tygrysów, słoni czy żyraf. Podczas biegu będą obecni siatkarze GWR, którzy co prawda – biec nie będą – ze względu na wtorkowy mecz z BBTS Bielsko-Biała, ale na pewno nie zabraknie ich na trasie Wild Run. Dodatkowo trener przygotowania motorycznego Mateusz Śnieżek przeprowadzi rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu tuż przed rozpoczęciem rywalizacji.

Wykaz ambasadorów i zwierząt w ramach współpracy GWR i ZOO

1. Łukasz Sternik – lemur katta
2. Jakub Nowosielski – sowa śnieżna
3. Michał Superlak – niedźwiedź brunatny
4. Daniel Fijałka – kotik afrykański
5. Mateusz Śnieżek – panda mała
6. Kamil Maruszczyk – surykatka
7. Łukasz Lubaczewski – pingwin przylądkowy
8. Maciej Naliwajko – lew
9. Bartłomiej Dzikowicz – pekari chaco
10. Filip Lebioda – leniwiec dwupalczasty
11. Błażej Szymeczko – żyrafa siatkowana
12. Arkadiusz Olczyk – słoń indyjski
13. Dawid Obrempalski – kangur rudy
14. Jędrzej Kaźmierczak – hipopotam nilowy

Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszą tego typu placówką w Polsce. Otwarty dla zwiedzających 10 lipca 1865r, w 2015r. obchodził 150-lecie. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. We wrocławskim ZOO mieszka obecnie około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków. Średnia miesięczna frekwencja ZOO osiąga niemal 100.000 osób. W tygodniu przeważają wycieczki szkolne, zaś w weekend dominują rodziny z dziećmi z terenu całego kraju. ZOO to doskonałe miejsce na realizację kampanii skierowanej do dzieci i młodzieży oraz rodzin, jako główne miejsce działań lub wzmocnienie szerszych kampanii.

Wizualizacja strojów na nowy sezon ligowy siatkarzy GWR – razem z dedykowanym zwierzakami z ZOO

Siatkarska sekcja Klubu Sportowego Gwardia we Wrocławiu w 2018 roku obchodzi za to swoje 70 urodziny. To męska siatkówka jako pierwsza dała złoty medal mistrzostw Polski w sportach drużynowych dla Wrocławia. W 1949 roku siatkarze AZS sięgnęli w Toruniu po krążki z najcenniejszego kruszcu. Tak też rozpoczęła się medalowa historia siatkarskiej Gwardii mężczyzn, która trzy lata później zdobyła swój pierwszy krążek mistrzostw Polski. W latach 80. Gwardziści trzykrotnie sięgali po krajowy tytuł, dokładając również triumf w Pucharze Polski. W 2018 roku, po niemal 10 latach przerwy, powracają do 1. Ligi mężczyzn, ponownie dając o sobie znać na arenie rozgrywek ogólnopolskich.

Przedstawiciele GWR w sali konferencyjnej w Afrykarium