Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Siatkarska #Niepodległa w starciu pokoleń!

Wyjątkowe wydarzenie z okazji 11 listopada szykują KS Gwardia oraz Masters Wrocław. Mecz pokoleń z okazji Święta Niepodległości to okazja do tego, żeby pokazać kibicom, jak pięknym sportem jest siatkówka. A dodatkowo, zaszczepić odpowiednie wzorce, że można ją uprawiać w każdym wieku – z uśmiechem na ustach. 

Zespół Masters Wrocław podczas siatkarskich ME 2018

Czym jest projekt Masters Wrocław? To pomysł na aktywne wsparcie ze strony miasta sportowców +35 poprzez promocję osiągnięć, startów w zawodach oraz wsparcie finansowe w rozwoju swoich siatkarskich pasji.

Staramy się wspierać sport i aktywność fizyczną na różnych poziomach: od dzieci i młodzieży, przez sport zawodowy, po osoby starsze. Wiemy, że we Wrocławiu jest duże grono sportowców, którzy są już na sportowej emeryturze, ale wciąż chcą pozostać aktywni i brać udział w zawodach. Nie chcemy, jako miasto, tracić takiego kapitału, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy o dużym programie dedykowanym takim zawodnikom – mówił w maju 2018 roku Jacek Sutryk, obecny prezydent-elekt, podczas inauguracji programu Masters Wrocław.

Sama kategoria „Masters” została utworzona dla zawodników, którzy ukończyli 35 lat. Nie mają okazji do rywalizacji na najwyższym, zawodowym poziomie, ale nadal chcą uczestniczyć w sportowym życiu. Wybierają zatem rywalizację ze swoimi rówieśnikami w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki programowi Masters Wrocław – bez żadnych górnych granic wiekowych czy sprawnościowych – wrocławscy zawodnicy mogą reprezentować miasto, pod wspólnym szyldem.

W przypadku niedzielnego pojedynku, zespół Masters Wrocław zmierzy się z drużyną, nazwaną na potrzeby wydarzenia „Złotymi Gwardzistami”. Jest to nazwa nieprzypadkowa, młodzi siatkarze wrocławskiego klubu co rusz zdobywają bowiem złote medale na Dolnym Śląsku, dzielnie walcząc również na arenie ogólnopolskiej. W przypadku niedzielnego spotkania „Złoci Gwardziści” będą zespołem złożonym głównie z kadetów, tj. siatkarzy w wieku 16-17 lat. Uczniowie, którzy związani byli – bądź są – ze Szkołą Podstawową nr 97, Gimnazjum nr 5 oraz SMS Junior. „Złotych Gwardzistów” poprowadzi trener Marcin Sobusiak. Dodatkowo w kwestii sędziowania niedzielnego pojedynku, zapowiedział się trener seniorów GWR, Piotr Lebioda. Poza samym meczem, w niedzielę nie zabraknie kilku atrakcji.

Chcemy pokazać, że siatkówka jest sportem, który łączy pokolenia. Możliwość gry w hali Gwardii pozwala również przybliżyć sport tym, którzy na co dzień niekoniecznie muszą interesować się akurat tą dyscypliną. Co do zespołu Masters Wrocław, będziemy mieć drużynę właściwie niemal w komplecie złożoną z panów powyżej 50 roku życia, a nawet 55. To mieszanka byłych sportowców, z których część miała okazję trenować w Gwardii. Oprócz meczu, liczymy na obecność sportowców z Masters Wrocław z innych dyscyplin. Ciężarowców, pływaków, ich znajomych, rodzin. Będziemy mieli dla tych sportowców wyróżnienia, szykuje się kilka miłych akcentów w niedzielę – mówi Jacek Owczarek, pomysłodawca programu Masters Wrocław.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego świętowania 11 listopada w hali GWR. Początek meczu o 16:00, wstęp jest bezpłatny. A okazja do zobaczenia starcia międzypokoleniowego, jedyna w swoim rodzaju. Głośny doping dla obu drużyn zawsze mile widziany!