Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Skład skompletowany – razem #gramyweWro!

Hala Stulecia, wrocławskie ZOO, czy Most Grunwaldzki. Kibice siatkówki nie nudzili się przez czerwiec i lipiec z Gwardią Wrocław. Akcja #gramyweWro, dzięki której przedstawiono wszystkich siatkarzy nowej drużyny, została pozytywnie odebrana przez wszystkich tych, którzy śledzą poczynania gwardyjskiego klubu.

Przypomnijmy główne założenia akcji: – Poprzez swój pomysł na piękne miasto – prezentujemy zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw GWR w I lidze po prawie 10 latach przerwy. Dlatego też nasz pomysł dotyczący sesji zdjęciowych w najważniejszych punktach Wrocławia. Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia, Iglica, Rynek, Dworzec PKP – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zwiedziliśmy. Z piłką do siatkówki, uśmiechami i dużą dawką pomysłu na ujęcia znanych miejsc Wrocławia. Łącznie przedstawiono 14 miejsc stolicy Dolnego Śląska: Wyspa Daliowa; ZaZoo Beach Bar; Ostrów Tumski; Dworzec Główny PKP; Narodowe Forum Muzyki; Iglica; Rynek; Most Grunwaldzki; Stadion Olimpijski; Hala Targowa; Sky Tower; ulica Oławska i Świdnicka; Hala Stulecia; Ogród Zoologiczny. Autorką zdjęć jest nie kto inny, jak fotograf GWR Aleksandra Twardowska. Odkrywanie kolejnych kart okraszone było komiksami, specjalnie przygotowanymi w ramach współpracy klubu ze studio OPTIMO.

To była fantastyczna akcja promująca zarówno Wrocław jak i zawodników KS Gwardia. W trakcie projektu prezentowaliśmy Gwardzistów na tle newralgicznych punktów miasta w formie komiksu, a przy okazji, zabawy słowem. Do tego fajne grafiki idealnie wpisały się w oczekiwania fanów i zaangażowały ich do wspólnej zabawy. Panowie udanego sezonu i do zobaczenia na parkiecie! Liczymy na więcej! – mówi Katarzyna Jaroszek, właścicielka studio OPTIMO.

Prezentacja pierwszoligowego składu zainteresowała również lokalne i ogólnopolskie media, czego wynikami było wiele publikacji dotyczących letnich ruchów personalnych w klubie przy ulicy Krupniczej.

 

 

 

 

Skład KS Gwardia Wrocław (sezon 2018/19)

Rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik.

Przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Kamil Maruszczyk, Maciej Naliwajko, Mateusz Śnieżek.

Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Dawid Obrempalski, Jędrzej Kaźmierczak.

Atakujący: Michał Superlak, Jakub Józwik.

Libero: Bartłomiej Dzikowicz, Filip Lebioda.

Przybyli: Maruszczyk i Nowosielski (Exact Systems Norwid Częstochowa); Lubaczewski, Olczyk i Szymeczko (wszyscy AZS PWSZ Stal Nysa); Superlak (Dafi Społem Kielce); Naliwajko (MKS Andrychów); Dzikowicz (MKS Aqua Zdrój Wałbrzych).

Odeszli: Jędrzej Jasnos (WKS Sobieski Arena Żagań); Roman Nawrocki i Tomasz Jajor (KS Bielawianka Bester Bielawa); Fryderyk Polus (AZS UZ Zielona Góra)*; Maciej Cierniak (MKS Olavia Oława); Arkadiusz Jutrzenka (zawieszenie kariery); Marcin Biela, Filip Florek (obaj szukają klubu).

* kursywą transfer niepotwierdzony.

Kamil Maruszczyk to jeden z najzdolniejszych przyjmujących w I lidze

Pomysł na budowę składu od początku był taki, żeby znalazło się w nim jak najwięcej wychowanków oraz ludzi związanych z Dolnym Śląskiem. Jednym z pierwszy siatkarzy, z którymi się dogadaliśmy, był Łukasz Lubaczewski. Bardzo nam pomógł przy tworzeniu nowego, pierwszoligowego zespołu, mając dobre rozpoznanie tego rynku – komentuje trener Gwardii Piotr Lebioda.

W barwach pierwszoligowej Gwardii mamy wśród seniorów pięciu wychowanków: wspomnianego Lubaczewskiego, Jakuba Józwika, Michała Superlaka, Jędrzeja Kaźmierczaka oraz Filipa Lebiodę. Do tego „inni” Dolnoślązacy Arkadiusza Olczyka (z Oławy) i Błażeja Szymeczko (Bielawa). Dokładając do tego Łukasza Sternika, od 3 lat związanego z Wrocławiem i Gwardią oraz Bartłomieja Dzikowicza, w przeszłości Gwardzistę, a ostatnio grającego w Wałbrzychu – grupa robi się coraz bardziej liczna.

Dodajmy, w porównaniu z poprzednim sezonem, w zespole GWR pozostało 6 siatkarzy: Sternik, Obrempalski, Józwik, Lebioda, Kaźmierczak i Śnieżek.

Zespół składa się w 50% z doświadczonych zawodników, z pierwszoligowym stażem. Pozostała część drużyny będzie grupą walczącą o miejsce w wyjściowym składzie. Wiedzą, że muszą nad sobą pracować. W trakcie sezonu chcemy dać jednak każdemu szansę. Nie ukrywam, liczę na wsparcie bardziej doświadczonych siatkarzy przy wprowadzeniu młodzieży na pierwszoligowe parkiety. Gdybym miał wybrać pozycję, na której rywalizacja zapowiada się najciekawiej, byłoby to rozegranie. Jakub Nowosielski i Łukasz Sternik to mieszanka, która jednemu i drugiemu może pozwolić podnieść swoje siatkarskie umiejętności. Wyczekuję z ciekawością rozpoczęcia przygotowań – przyznaje Lebioda.

Łukasz Lubaczewski jest jednym z wychowanków, którzy wracają do Wrocławia po kilku latach przerwy

Akcja #gramyweWro w przypadku siatkarzy dobiegła końca. Przełom lipca i sierpnia to dodatkowy czas na przedstawienie pełnego zestawu sztabu szkoleniowego seniorów oraz kilku innych osób, niekoniecznie bezpośrednio związanych z boiskiem. Siatkarze rozpoczną przygotowania do sezonu w poniedziałek 6 sierpnia. Za sobą mają lipcowy okres indywidualnych zajęć na podstawie rozpisek, dzięki którym pracowali m.in. na siłowni. Wakacje w tym czasie były zatem w pełni aktywne. Warto zauważyć, że Gwardia nawiązała porozumienie o współpracy ze Calypso Fitness Wrocław w Renomie przy ul. Świdnickiej 40. Dzięki czemu Gwardziści są częstymi gośćmi właśnie w tym punkcie miasta, mogąc liczyć na pełne, profesjonale wyposażenie tego miejsca.

Pod koniec miesiąca planowany jest wyjazd na obóz do Strzegomia (26.08-02.09). We wrześniu w hali GWR odbędzie się za to przedsezonowy turniej z udziałem drużyn z I ligi. Dodatkowo planowany jest otwarty trening dla przedstawicieli mediów oraz uroczysta prezentacja zespołu. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco.