Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Kadra oficjalnie skompletowana

Startujemy 21 sierpnia

Po pożegnaniu tych, z którymi rozstaliśmy się po poprzednim sezonie, czas na przedstawienie pełnego składu – zarówno siatkarzy – jak i sztabu szkoleniowego Gwardii Wrocław. W zespole pozostało 8 siatkarzy, mamy też 7 nowych nazwisk. Sztab szkoleniowy w niezmienionej formie, złożony z naszego gwardyjskiego kwartetu. Początek przygotowań do nowego sezonu zaplanowano na 21 sierpnia.

Zgodnie z założeniami, ponownie będziemy mieć we Wrocławiu do czynienia z młodą drużyną. Najstarszymi na pokładzie będą przyjmujący Arkadiusz Jutrzenka (ostatnio OFM Bielawianka Bester Bielawa) oraz środkowy Jakub Popielarski (UKS Volley Żarów) – obaj po 24 lata. Średnia wieku zespołu to niecałe 22 wiosny. Jeszcze mniej wyjdzie jeśli doliczymy 16 zawodnika, Daniela Fijałkę, który w poprzednim sezonie pojawiał się już w pierwszym zespole. Sztab szkoleniowy „Fijała” ma angażować głównie w granie w drużynach młodzieżowych, nie można jednak wykluczyć, że przyjmujący pojawi się również w kadrze seniorskiej. A Fijałka na rocznikowo 16 lat, co warte podkreślenia – w przypadku wiekowych wyliczanek.

W drużynie z poprzedniego sezonu pozostali: rozgrywający Łukasz Sternik i Karol Wesołowski; atakujący Maciej Cierniak i Roman Nawrocki (wcześniej na przyjęciu); środkowy Tomasz Jajor; przyjmujący Mateusz Demcio; libero Filip Lebioda i Marcin Biela. Poza w/w Jutrzenką (powrót do GWR) i Popielarskim, w Gwardii nowymi siatkarzami są: środkowi Dawid Obrempalski i Fryderyk Polus (obaj z UKS SMS Joker Piła); przyjmujący Jędrzej Jasnos (MKST Astra Nowa Sól); przyjmujący Jakub Zdybek (ostatnio liga uniwersytecka w Kanadzie, wcześniej GWR); przyjmujący Mateusz Śnieżek (BBTS Bielsko-Biała). Bez zmian w sztabie szkoleniowym, dodatkowo trener Lebioda zyskał nową, odpowiedzialną funkcję prezesa sekcji siatkarskiej w naszym klubie, co bez wątpienia wiążę się z dodatkowym szeregiem obowiązków dotyczących codziennego funkcjonowania.

Przygotowania do sezonu rozpoczniemy 21 sierpnia, będziemy trenować na swoim obiekcie. Dodatkowo na horyzoncie kilka turniejów i gier kontrolnych, już we wrześniu, im bliżej do ligi. Skład naszej grupy 4 nie jest jeszcze zatwierdzony przez PZPS, trudno jednak spodziewać się większych zmian. Na 12 lipca (decyzja 18.07) gramy z: SPS Chrobry Głogów; MKST Astra Nowa Sól; OFM Bielawianka Bester Bielawa; MKS Olavia Oława; WKS Sobieski-Arena Żagań; KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego; BTS Elektros Bolesławiec; Juve Wakmet Głuchołazy; GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz; AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra. Czyli jak widać, pojawiło się kilka nowych zespołów, rywalizacja szykuje się interesująco. Rzecz jasna na bieżąco polecamy śledzić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wydarzeniach z życia klubu. 

Kadra GWR na sezon 2017/18

rozgrywający Łukasz Sternik
rozgrywający Karol Wesołowski

atakujący Maciej Cierniak
atakujący Roman Nawrocki

środkowy Jakub Popielarski
środkowy Dawid Obrempalski
środkowy Fryderyk Polus
środkowy Tomasz Jajor

przyjmujący Jędrzej Jasnos
przyjmujący Jakub Zdybek
przyjmujący Arkadiusz Jutrzenka
przyjmujący Mateusz Śnieżek
przyjmujący Mateusz Demcio

libero Marcin Biela
libero Filip Lebioda

SZTAB SZKOLENIOWY

Piotr Lebioda (I trener)
Leszek Mazur (II trener)
Filip Zając (fizjoterapeuta)
Stanisław Szewczyk (statystyk)