Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Sypnęło „Śniegiem”

Pewne zwycięstwo w trzech setach i istotny komplet punktów na koncie. Siatkarze Gwardii Wrocław realizują plan, który założyli sobie na ostatnie mecze. A wszystko po to, żeby wylądować na komfortowym, drugim miejscu w tabeli. Wygrana nad niżej notowanym AZS UZ Zielona Góra rodziła się w bólach, ale skończyło się dobrze. MVP meczu został wybrany Mateusz Śnieżek.

Trener Piotr Lebioda w sobotę dał pograć na dłuższym dystansie rezerwowym. Co prawda mecz otworzyliśmy w wyjściowym garniturze, w dalszej części spotkania – roszad nie brakowało. Zanim jednak na boisku pojawili się m.in. nasi najmłodsi w kadrze seniorów, przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość. Medale za sukcesy w mistrzostwach na Dolnym Śląsku otrzymali w swoich kategoriach kadeci oraz juniorzy. Przypomnijmy, zespół trenera Bartosza Pydy zdobył odpowiednio złoto wśród kadetów, jak i w rywalizacji juniorów. Jakby tego było mało, brązowy medal dorzuciła ekipa GWR junior II pod wodzą trenera Marcina Sobusiaka. Medale wręczali przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, prezes Mirosław Wachowiak (będący dodatkowo wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej) oraz wiceprezes Stanisław Łopaciński. Dodatkowo zaangażowani byli rodzice naszych zdolnych siatkarzy, nie zabrakło również pani prezes GWR Sylwii Szymańskiej.

Tuż przed wręczeniem medali za mistrzostwa Dolnego Śląska

Wracając do spotkania seniorów, trzeba przyznać, że rywal z Zielonej Góry dał tyle ile tylko mógł, żeby coś wywieźć z Wrocławia. Drużyna AZS UZ miała zrywy, wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym. Na plus należy zaliczyć występ Mateusza Śnieżka, wyróżnionego nagrodą MVP spotkania. Swoje punkty dorzucił również Roman Nawrocki, który tym razem rozpoczął spotkanie w wyjściowym ustawieniu (najlepiej punktujący, 11 oczek). Różnych wariantów rozegrania próbował za to Łukasz Sternik, mogąc na przestrzeni całego meczu sprawdzić niemal każdego z kolegów w ofensywie. Najistotniejszy jest wynik, trzy sety, które dały komplet punktów i spokój na kolejny tydzień przygotowań – tym razem przed wyjazdowym meczem w Bolesławcu.

Szczerze mówiąc, w ogóle się nie spodziewałem tej nagrody dla mnie. W tym sezonie mało co grałem, trener jednak na mnie postawił i jak widać, opłaciło się. Trafiłem odpowiednio z formą, oby tak dalej. To moja pierwsza statuetka w życiu, strasznie się cieszę. To motywuje do jeszcze cięższej pracy. Trzeba przyznać, że zespół z Zielonej Góry nie był w spotkaniu faworytem, ale postawił się, w każdym z setów nawiązując twardą walkę z nami. Chwała im za to, choć to my byliśmy górą, kolejny raz pokazując, że jesteśmy solidną drużyną. Nasz plan na końcówkę do 3 mecze z których zgarniamy 9 punktów. Czyli 1/3 zadania jest już wykonana. Ciśniemy dalej, do końca rundy zasadniczej, żeby wylądować na miejscu wicelidera – mówi Mateusz Śnieżek, MVP spotkania.

Siatkarze GWR odnieśli ważne zwycięstwo za trzy punkty

Od jakiegoś czasu miałem problem z kolanem. To mi troszeczkę przeszkadzało, do tego brakowało zaufania ze strony trenera, ale swoją grą musiałem go przekonać, że warto na mnie postawić. W piątek porozmawialiśmy, pomógł mi, dał szansę. Dziękuję trenerowi i chłopakom z drużyny. Sam tego spotkania nie wygrałem, każdy dołożył cegiełkę. Nie ma u nas słabych punktów, trzymamy się jak jeden łańcuch i to jest prosta droga do sukcesu. Nagrodę MVP dedykuję moim rodzicom i mojej dziewczynie. Bardzo mnie wspierają, życzą mi jak najlepiej i naprawdę czułem, że we mnie wierzą. W piątek rozmawiałem z rodzicami i powiedzieli, że będzie dobrze. Dostałem szansę, to mnie dodatkowo zmotywowało, nie potrafię opisać, jaka to dla mnie radość, że tak się to dobrze ułożyło – dodaje Śnieżek.

Mateusz Śnieżek odbiera nagrodę MVP od prezes GWR Sylwii Szymańskiej

KS GWARDIA WROCŁAW – AZS UZ ZIELONA GÓRA 3:0 (20, 17, 21)
Gwardia:
Sternik (6), Jutrzenka (9), Nawrocki (11), Obrempalski (5), Jajor (2), Jasnos (2), Lebioda (libero) i Biela (libero) oraz Śnieżek (9, MVP), Kołtowski, Giemza, Florek (1), Polus (2), Cierniak (2).

W pozostałych meczach 21. kolejki:
MKS Olavia Oława – MKST Astra Nowa Sól 1:3 (21, -24, -22, -23)
SPS Chrobry Głogów – BTS Elektros Bolesławiec 3:0 (17, 22, 24)
WKS Sobieski Arena Żagań – Juve Wakmet SOS Głuchołazy 3:0 (21, 15, 19)
Pauzowały: GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz i KS Bielawianka Bester Bielawa.

Tabela grupy IV