Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Szczęśliwy Strzegom

Tydzień pracy na obozie i dwa cenne sparingi. Taki jest efekt ostatnich dni w wykonaniu siatkarzy Gwardii Wrocław. Teraz przyszedł czas na odpowiednie dogrywanie elementów boiskowych. Dwie gry kontrolne dały bowiem spory materiał do analizy. Wyniki to póki co sprawa drugorzędna, najważniejsze na tym etapie, żeby z tygodnia na tydzień coraz lepiej rozumieć się w warunkach meczowych. 

Maciej Naliwajko został wybrany na kapitana GWR

Obóz w Strzegomiu dla wrocławskiego zespołu trwał od 26 sierpnia do 2 września. Codziennie po dwie jednostki treningowe, do tego wizyta na basenie, a całość okraszona dwoma sparingami. Gwardziści zagrali z drugoligowcami z Wałbrzycha oraz ligowym rywalem z Nysy. W piątkowym pojedynku numer 1 Gwardia wygrała z wałbrzyskim AQUA Zdrój Volleyball Team 3:2, dzień później skończyło się na efektowniejszym sukcesie, zwycięstwie w 4 partiach ze Stalą AZS.

KS Gwardia Wrocław – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:2 (19, -26, 27, -21, 12)
Najwięcej punktów dla Gwardii:
Maruszczyk 19, Naliwajko 11, Olczyk i Kaźmierczak – po 10.

KS Gwardia Wrocław – Stal AZS Nysa 3:1 (18, 22, 16, -19)
Najwięcej punktów dla Gwardii:
Maruszczyk 11, Lubaczewski, Olczyk i Superlak – po 10.

Jakub Nowosielski jest jedną z nowych twarzy w zespole z Wrocławia

Jakie wnioski z dwóch sparingów rozegranych w Strzegomiu? Jest sporo do poprawy, choć widać, że w tej grupie drzemie naprawdę spory potencjał. A to pozytywnie nastawia do dalszej pracy. Warto też podkreślić, że o ile sparing z rywalem z Wałbrzycha miał charakter zamknięty, w sobotę sparing miał bardziej oficjalny charakter. Mowa o pełnych trybunach strzegomskiego OSiR-u i spotkaniu, gdzie jednymi z głównych postaci byli… trenerzy obu drużyn. Tak się bowiem złożyło, że Krzysztof Stelmach (Stal AZS) i Piotr Lebioda (Gwardia) to wychowankowie miejscowego AKS. Z tego też względu, nie zabrakło wielu miłych akcentów, związanych z tamtejszą historią piłki siatkowej w mieście. Na meczu pojawili się m.in. legendarni szkoleniowcy AKS, Zbigniew Dziemiańczuk oraz Tadeusz Wasyliszyn. Obecni byli również przedstawiciele najwyższych władz w Strzegomiu, Burmistrz Zbigniew Suchyta, jego zastępca Wiesław Witkowski (przy okazji prezes siatkarskiego AKS) oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak.

Radość Łukasza Lubaczewskiego w trakcie pojedynku ze Stalą AZS

Podczas obu sparingów trenerzy mocno rotowali na pozycjach. W Strzegomiu pod względem punktowym najlepiej zaprezentował się Kamil Maruszczyk (19 + 11). Poza składem pierwszoligowców swoją szansę na pokazanie się dostał wychowanek AKS Strzegom, Przemysław Sypko, obecnie siatkarzy Gwardii. Było to dla tego młodego chłopaka spore wyróżnienie i przeżycie, móc zagrać przed własną publicznością. Dodatkowo warto podkreślić, że na obozie w Strzegomiu w grach sparingowych nie brał udziału nasz libero, Bartłomiej Dzikowicz. „Dziki” w tym samym czasie uczestniczył w turnieju finałowym Orlen Mistrzostw Polski. Dzikowicz w parze z Adamem Parcejem dotarł do ćwierćfinału, ostatecznie zajmując 5 miejsce w kraju. Jak zatem widać, Dzikowicz pomimo coraz większej liczby halowych obowiązków, nadal trzyma formę w roli „plażowicza”.

Co na horyzoncie? Poniedziałek to dzień wolny dla siatkarzy, tydzień obozu w Strzegomiu dał w kość. A od wtorku powrót do trenowania, już na swoich obiektach. Środa to dzień dla mediów, o 18:00 trening otwarty właśnie dla tej grupy osób. Za to w weekend pierwsze, duże, siatkarskie święto przy Krupniczej. Ogólnopolski Turniej Siatkarski „Gwardia wraca do I ligi” startuje w sobotę o g. 16:00.

GALERIA ZDJĘĆ Z SOBOTNIEGO SPARINGU VS STAL AZS NYSA