Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Sztab szkoleniowy GWR – bez zmian!

Podobnie jak w przypadku sezonu 2017/18, czwórka panów będzie decydować o tym, co dziać się będzie w gronie trenerskim Gwardii Wrocław. Mowa o sztabie szkoleniowym, który złożony będzie z: Piotra Lebiody, Leszka Mazura, Filipa Zająca oraz Stanisława Szewczyka.

Jedyną korektą w przypadku podziału obowiązków – w porównaniu do poprzedniego sezonu – jest funkcja kierownika drużyny, którą powierzono Szewczykowi. Zamienił on w tej roli Bartosza Pydę, który skupi się głównie na pracy z grupami młodzieżowymi.

Podział obowiązków kwartetu sztabu szkoleniowego będzie następujący:

  • I trenerem – Piotr Lebioda
  • II trenerem – Leszek Mazur
  • fizjoterapeutą – Filip Zając
  • statystykiem oraz kierownikiem drużyny – Stanisław Szewczyk

Pierwszy szkoleniowiec z Gwardią Wrocław związany jest od ponad 20 lat. Jako trener grup młodzieżowych, dostał kilka sezonów wstecz możliwość pracy z zespołem seniorów. Po nieudanej próbie awansu do I ligi, ostatecznie Lebioda ponownie zajął się grupami młodzieżowymi. Od sezonu 2016/17 ponownie szkoleniowiec seniorskiego zespołu Gwardii. Do swojego zespołu ściągnął Leszka Mazura, asystenta, który we Wrocławiu rozpocznie swój trzeci rok pracy w roli II trenera. Wcześniej Mazur miał okazję współpracować w młodzieżowych drużynach żeńskiego Impela (obecnie „Kraina Siatkówki”) oraz prowadząc trzecioligowe rezerwy MKS Olavii Oława.

Obok Lebiody najdłuższym stażem w Gwardii może się pochwalić Filip Zając. Z wrocławskim klubem związany od sezonu 2011/12. Trudno sobie wyobrazić gwardyjską rzeczywistość bez obecności magika fizjoterapii, znanego nie tylko w środowisku siatkarskim. Zając postawił na nogi wielu sportowców, z pewnością jest wysokiej klasy specjalistą. Nieprzypadkowo zresztą trzy ostatnie sezony współpracował również z żeńskim Impelem Wrocław, występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Stanisław Szewczyk rozpoczął swoją przygodę z Gwardią w sezonie 2016/17. Może zatem pochwalić się takim samym stażem jak Leszek Mazur. Poza obowiązkami związanymi z zespołem seniorów, Szewczyk prowadzi również zajęcia jako trener grup młodzieżowych, w tym naborowych. Przed Szewczykiem spore wyzwanie w pierwszoligowych realiach, już jako kierownik drużyny. Będzie bowiem nadal spełniał funkcję statystyka I zespołu.

W ciągu najbliższy dni za pośrednictwem FP klubu przedstawimy każdego z członków naszego sztabu szkoleniowego. Zachęcamy zatem do zaglądania, wystarczy Facebook i wpisanie w wyszukiwarce @ksgwardia.