Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Trudna wyprawa na Śląsk

Wiosna coraz bliżej, przynajmniej ta kalendarzowa, a to znak, że kolejne grupy młodzieżowe grają swoje turnieje ćwierćfinałowe. Po udanym podejściu juniorów teraz przyszedł czas na ich młodszych kolegów, kadetów. Zespół trenerów Bartosza Pydy i Marcina Sobusiaka swoje „ćwiartki” zagra na terenie Jastrzębskiego Węgla. Turniej rozgrywany dokładnie w Żorach zapowiada się bardzo ciekawie.

Większość odpowiednio kojarzy Akademię Jastrzębskiego Węgla. Młodzi siatkarze wyławiani nie tylko z terenów województwa śląskiego, to narybek – dający gwarancję walki o najcenniejsze laury praktycznie w każdej kategorii wiekowej. Nie inaczej będzie w przypadku kadetów, to w JW należy upatrywać głównego faworyta do zwycięstwa. Jakby tego było mało, jest jeszcze RCS Radom, czyli kolejna ekipa wywodząca się z klubu występującego w PlusLidze. Jastrzębianie i radomianie spotkają się jednak w jednej grupie – A – gdzie GWR nie występuje. My trafiliśmy do zestawu „B” z UKS Mickiewiczem Kluczbork oraz BAS-em Białystok. Zasady podobnie jak w przypadku juniorów, do weekendowych gier wychodzą po dwa zespoły.

Losowanie mieliśmy średnio szczęśliwe. Wiadomo, Jastrzębie i Czarni Radom. Z nimi będziemy walczyć o awans do dalszego etapu. Chociaż nie można lekceważyć naszych grupowych rywali z Białegostoku i Kluczborka. Zobaczymy co z tego wyjdzie, zaczynamy w czwartek o 19:00 z BAS-em, licząc na zwycięstwo. Racjonalny scenariusz to sobotni pojedynek z Radomiem. Tak byśmy chcieli, to może być spotkanie o awans do turnieju półfinałowego. Staraliśmy się pozyskać jakieś materiały, żeby mieć wiedzę o rywalach. Nasz statystyk Staszek Szewczyk się tym zajmował. Coś mamy, choć tak naprawdę najlepszy materiał i tak będzie dopiero na turnieju, kiedy zobaczymy te zespoły w aktualnej dyspozycji – komentuje trener Marcin Sobusiak.

Kilku kadetów GWR kibice mieli okazje oglądać podczas turnieju juniorów

Jeśli mówimy o rozkładzie jazdy turnieju, zaczynamy w czwartek wspomnianym spotkaniem z BAS-em Białystok w hali przy ul. Sikorskiego w Żorach, gdzie będą rozgrywane wszystkiego pojedynki. Mecz GWR będzie pierwszym i… jedynym zarazem spotkaniem pierwszego dnia. A to ze względu na skromną, nie trzy – a dwuzespołową ekipą w grupie A. Wycofał się bowiem zespół KS Stocznia WM Darłowo. Zatem gospodarze i drużyna z Radomia jednego mogą być pewni – w weekend zagrają swoje dwa mecze – awans jest pewny. A już głowa w tym ekip z zestawu „B”, żeby pokrzyżować plany faworytom i te najważniejsze przepustki, do turnieju półfinałowego, wywalczyć.

Dobrze, że nie zaczynamy meczem z gospodarzem, nie trzeba będzie się przyzwyczajać od razu do nowego obiektu. Białystok dodatkowo ma dużo dalej niż my na miejsce turnieju. Mamy kilku kadetów, którzy pograli w juniorach. W większym wymiarze Krzysiu Kołotowski i Kacper Jarzyński. Daniel Fijałka wchodził na zmiany, Krzysiek Giemza na zagrywkę. Teraz muszą być pierwszoplanowymi postaciami. Potencjał mamy bardzo duży, na treningach wyglądało to różnie, ale mam nadzieję, że szczytowa forma przyjdzie właśnie na turniej 1/4 MP. Jedziemy walczyć o awans, faworytami może nie jesteśmy, ale na pewno chcemy spróbować wejść do tej najlepszej dwójki. Szkoda, że nie ma na turnieju naszego spałowicza, Jakuba Rugła. Rozgrywający nie doszedł do siebie po długiej kontuzji, na pewno mógłby się przydać, do ciekawej rywalizacji na pozycji – kwituje trener Sobusiak.

Jednym z liderów naszej drużyny powinien być Krzysztof Kołtowski

Po czwartkowym meczu o 19:00, w piątek o 13:00 zagrają nasi grupowi rywale, BAS vs UKS Mickiewicz Kluczbork. O 17:00 w grupie A zmierzą się za to KS Jastrzębski Węgiel z RCS Radom. Około 30 minut po zakończeniu tego spotkania do gry przystąpią siatkarze GWR, których czeka mecz z UKS Mickiewiczem Kluczbork. W sobotę tradycyjnie, „szachownica”, o 10:00 1A vs 2B, za to o 15:00 2A vs 1B. Niedziela, o 10:00 2A vs 2B i ostatnie spotkanie turnieju, nieoficjalny „finał”, czyli 1A vs 1B około 30 minut po zakończeniu pierwszego niedzielnego meczu.

Kadra zespołu Gwardii Wrocław na turniej 1/4 MP kadetów prezentuje się następująco:

  • Siatkarze: Kacper Jarzyński, Karol Jakóbczak, Krzysztof Giemza, Przemysław Sypko, Jakub Mierzwiński, Aleksander Seweryniak, Daniel Fijałka (kapitan), Piotr Jankowski, Paweł Andrzejewski, Mikołaj Rusiecki, Krzysztof Kołtowski, Filip Burszta.
  • Sztab szkoleniowy: Bartosz Pyda (I trener), Marcin Sobusiak (II trener), Stanisław Szewczyk (statystyk).

O rezultatach turnieju będziemy na bieżąco informować na naszym FP na Facebooku. Niestety, transmisji live-wideo tym razem zapewnić nie możemy, będziemy mieć jednak „swoich ludzi” na miejscu, którzy z pewnością podrzucą bezcenne informacje.