Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Utrzymać kontakt

Dwa tygodnie przymusowej przerwy sprawiły, że siatkarze Gwardii Wrocław ponownie są głodni ligowej rywalizacji. W sobotę gwardzistów czeka najkrótszy wyjazd, przynajmniej pod względem pokonanych kilometrów. Zespół trenera Piotra Lebiody zmierzy się z MKS Olavia Oława. Drużyną, która umocniła się w środku tabeli i aktualnie jest punktem odniesienia – dla tych, którzy walczą o wysokie miejsca – oraz dla reszty, drżącej o utrzymanie. W pierwszym meczu we Wrocławiu wygraliśmy z MKS Olavią pewnie w trzech setach.

Statuetka MVP naszego tamtego meczu z ekipą trenera Arkadiusza Stadnika trafiła do Romana Nawrockiego. Atakujący, który ostatnio grywa w GWR również na przyjęciu, ma za sobą okres gry w oławskim klubie. Podobnie zresztą kilku obecnych siatkarzy MKS Olavia może odnotować pobyt w zespole wrocławskiej Gwardii. Stanisław Szymankiewicz, przyjmujący, nasz były kapitan. Atakujący Paweł Lewandowski, do tego grający na przyjęciu Dawid Migdalski. Jest również środkowy Rafał Jarząbski, choć akurat w przypadku tego doświadczonego siatkarza, najprawdopodobniej nie zobaczymy go w sobotnim meczu. Co będzie drugą absencją z rzędu, w listopadzie ubiegłego roku Jarząbski przegrał z kontuzją pleców.

W oławskim zespole można się spodziewać niekonwencjonalnych rozwiązań – np. Macieja Kęsickiego na środku siatki

Faworytem sobotniego meczu jest zespół GWR, na oławskim terenie niejeden zespół zdążył się już jednak przejechać. Oławianie w rundzie rewanżowej u siebie mają już na rozkładzie lidera z Międzyrzecza (wygrana 3:0) i trzeciego w tabeli WKS Sobieskiego Arena Żagań (również zwycięstwo 3:0). Nie możemy zatem stracić czujności, tym bardziej, że oba zespoły dobrze się znają. Miały okazję kilka razy zmierzyć się w sparingach, czy to przed sezonem, czy już w jego trakcie. Po naszej stronie odpukać – nie ma większych problemów zdrowotnych. Możemy się spodziewać jedynie coraz bardziej widocznych akcentów z udziałem naszej zdolnej młodzieży. Przypominamy bowiem o niedawnym rozstaniu z trójką seniorów: Karolem Wesołowskim, Jakubem Zdybkiem i Jakubiem Popielarskim. To trio będzie zastępowane wyróżniającymi się siatkarzami z grup młodzieżowych.

Przy okazji bliskiego wyjazdu, zachęcamy do obecności w hali MKS Olavii Oława przy ulicy Sportowej. Z pewnością wsparcie naszych kibiców pomoże nam w starciu z sobotnim, niewygodnym rywalem. Zwycięstwa oławian z wyżej notowanymi przeciwnikami, zwłaszcza na własnym terenie, nie są przypadkowe. Należy się spodziewać trudnego meczu. Wystarczy przypomnieć sobie poprzedni sezon, w Oławie rozegraliśmy pięciosetowy bój, który ostatecznie wygrali gospodarze. Obie ekipy miały wówczas innych siatkarzy w swoich szeregach, ale lekceważenie przeciwnika – będącego naszym sąsiadem w tabeli – byłoby najgorszym z rozwiązań. W ligowej tabeli dzielą nas tylko trzy punkty. Oławianie rozegrali jednak jedno spotkanie więcej od gwardzistów. Biorąc pod uwagę nasze ambicje na najbliższe miesiące, warto w Oławie zgarnąć komplet punktów i dalej ścigać się z dwójką z Głogowa i Żagania, o pozycję wicelidera grupy. Będziemy obecni w Oławie, przeprowadzimy transmisję live-wideo, początek ok. 16:50.