Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Walczymy razem!

Od 25 listopada ubiegłego roku czekamy na mecz ligowy w swojej hali. Wreszcie, w najbliższą sobotę będzie okazja do tego, żeby zagrać przed kibicami GWR. W hali przy ul. Krupniczej we Wrocławiu pojawi się wicelider naszej grupy, SPS Chrobry Głogów. Biorąc pod uwagę, że my zajmujemy 3 miejsce, szykuje się prawdziwy szlagier. Głogowianie w pierwszym pojedynku obu zespołów wygrali 3:1 na swoim terenie.

Mamy zatem kolejny rachunek do wyrównania. Wraz ze startem rundy rewanżowej idzie nam w tej materii całkiem nieźle. Przegraliśmy 1:3 z liderem z Międzyrzecza, wygraliśmy w rewanżu 3:2 na ich boisku. Pojechaliśmy na wyjazdowe starcie z WKS Sobieskim Arena Żagań – tutaj również na powitanie 2:3 do tyłu – wyrwaliśmy zwycięstwo 3:2. SPS Chrobry zapunktował z nami za trzy oczka, niewiele wówczas zabrakło do przedłużenia spotkania o jeszcze jednego seta, ale dzisiaj możemy już tylko gdybać. Skończyło się na 1:3 (-22, 19, -18, -27). Podobnie było w poprzednim sezonie w pojedynku przy Krupniczej, wówczas ekipa trenera Piotra Lebiody rozkręcała się na dobre, ale z SPS Chrobrym przyszło przegrać. Ostatecznie 1:3 a nagroda MVP powędrowała do najbardziej doświadczonego z ekipy trenera Dominika Walencieja, środkowego Grzegorza Kokocińskiego.

W ostatnich ligowych starciach wrocławsko-głogowskich wynikowo lepszy był SPS Chrobry

Do sobotniego pojedynku podchodzimy zatem z pokorą, mając w pamięci ostatnie mecze z głogowianami, ale i przekonaniem. Tym, które pozwala wierzyć, że nasza seria zwycięstw w lidze zostanie przedłużona. Wygrywamy bowiem nieprzerwanie od 11 listopada 2017. Zaczęło się od 3:0 z MKS Olavią Oława. Następnie wygrane: z AZS UZ Zielona Góra 3:0, z BTS Elektros Bolesławiec 3:0, z Juve Wakmet SOS Głuchołazy 3:0, z GBS Bank KS Orłem Międzyrzecz 3:2 i 3:2 po ostatnim pojedynku z WKS Sobieskim w Iłowej. Czyli w najbliższą sobotę jest szansa na 7 kolejne ligowe zwycięstwo z rzędu siatkarzy Gwardii. Pod względem wynikowym głogowianie wygrali za to w minioną niedzielę 3:0 z MKST Astrą Nowa Sól na własnym terenie. Wcześniej podopieczni trenera Walencieja dwukrotnie przegrali, po 1:3 w Międzyrzeczu i Iłowej z WKS Sobieskim.

Kolejny dobrze przepracowany tydzień w naszym wykonaniu. Co do pierwszego meczu z SPS Chrobrym, wtedy w Głogowie,trzeba to przyznać, my nie byliśmy jeszcze na tyle zgrani, żeby podjąć równą walkę. Teraz szanse są o wiele większe, mamy za sobą dobrą serię, którą na pewno będziemy chcieli przedłużyć o kolejne zwycięstwa. Pojedynek z SPS Chrobrym jest dodatkowo istotny z uwagi na sytuację w tabeli. Wiemy o co gramy. Plus zgranie, dzisiaj faktycznie widać, ile daje odpowiednio dużo czasu na wspólne treningi i dogrywanie istotnych szczegółów – mówi Maciej Cierniak, atakujący Gwardii Wrocław.

Pojedynek z SPS Chrobrym zapowiada się wyśmienicie. Aktualnie oba zespoły dzielą 4 punkty w ligowej tabeli. Patrząc na bilans u siebie, Gwardia w tym sezonie wygrała 3 razy (ostatni tercet pojedynków) i dwukrotnie schodziła z parkietu w roli pokonanego (pierwsze porażki z Międzyrzeczem i Żaganiem). Za to wyjazdowo SPS Chrobry ma bilans 2 zwycięstw (w Oławie i Bolesławcu) i 3 przegranych (w Nowej Soli, Międzyrzeczu i Iłowej).

Cieszymy się z powrotu do własnej hali na mecz ligowy. Na pewno będzie okazja, żeby się… dłużej wyspać (śmiech). Do tego na nasze mecze przychodzi dużo kibiców, cała hala jest wypełniona, a przy takiej atmosferze gra się naprawdę dobrze. Przynajmniej ja to tak odbieram, ale inni koledzy z zespołu, wiem, że liczą na wsparcie kibiców GWR w sobotę – mówi Cierniak.

Liczymy na solidną frekwencję po dłuższej nieobecności ligowej siatkówki przy Krupniczej

Nam nie pozostaje nic innego – jak serdecznie zaprosić na sobotni mecz z SPS Chrobrym Głogów. Emocji na meczach GWR właściwie zawsze jest pełno. Ci wszyscy, którzy pojawią się na naszych trybunach – będą mieli okazję się ponownie o tym przekonać. Przypominamy, wstęp na nasze mecze jest darmowy. Za to dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli wybrać się na pojedynek gwardzistów, mamy przygotowaną transmisję live na naszym FP na Facebooku. Wybór padł na rozwiązanie sprawdzone, transmisję z bliska, tuż przy boisku. Czyli tak jak zaczynaliśmy. A teraz będzie kontynuować, od czasu do czasu – w miarę możliwości – dorzucając jakieś nowinki. Start transmisji ok. 17:45.