Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

„Wrocławska” gra z Gwardią!

„Wrocławska” Gastropub kolejnym partnerem „Projektu Gwardia”. Szczególna, regionalna restauracja, która istnieje w miejscu, gdzie dobre jedzenie funkcjonuje już przeszło 30 lat. Przy ulicy Szewskiej 59/60 można zjeść polskie specjały, poznając przy tym kuchnię przedwojennego Wrocławia.

Prezes spółki „Projekt Gwardia” Łukasz Tobys razem z właścicielem „Wrocławska” gastropub Jackiem Bonieckim

Co ciekawe, inspiracją do powstania „Wrocławskiej” były książki znanego wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego. Jego główny bohater Eberhard Mock był przedwojennym policjantem i miłośnikiem kuchni wrocławskiej. Inspiracji szukano również w książce “Kuchnia Wrocławia” Grzegorza Sobela – historyka z Uniwersytetu Wrocławskiego który bada zwyczaje kulinarne przedwojennych wrocławian.

– Do współpracy z „Projektem Gwardia” oraz działaniami z gwardyjskim klubem, przekonał mnie patriotyzm lokalny. Jestem urodzony na Dolnym Śląsku, moje biznesowe życie też łączy się z naszym województwem. Będąc miłośnikiem sportu, uznałem, że to fajny pomysł i liczę, że wspólnie uda się zrealizować cel dotyczący awansu do PlusLigi – mówi właściciel „Wrocławskiej”, Jacek Boniecki.

Podobnie jak w przypadku BlackBeard, „Wrocławska” to efekt zaufania, jakim obdarzono siatkarską Gwardię na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. A to wszystko dzięki uwiarygodnieniu ambitnych, pierwszoligowych aspiracji, udanym sezonem na zapleczu PlusLigi, „Projekt Gwardia” daje nowe możliwości – jeszcze bardziej zacieśniając relację ze sprawdzonym partnerami.

– Działania Gwardii są poukładane, czytelne i przejrzyste. Dodatkowo, bardzo doceniam działania dla młodzieży, które są na duży plus. Cieszy również to, że trenerem zespołu seniorów został olimpijczyk z Atlanty, siatkarz i szkoleniowiec z naprawdę dużym doświadczeniem, Krzysztof Janczak. To pozwala wierzyć w dobry kierunek „Projektu Gwardia” – dodaje z przekonaniem Boniecki.

Klimatyczne miejsce przy ulicy Szewskiej 59/60

– Cieszymy się z możliwości, jakie daje „Wrocławska”, zapewniając nam najwyższej klasy produkty, nawiązujące do historii naszego miasta. Dodatkowo z Jackiem, podobnie jak z Tomkiem Krzykiem z BlackBeard, znamy się od pewnego czasu i to ważne, żeby mieć fundament do dalszych kroków „Projektu Gwardia” – kwituje prezes spółki akcyjnej „Projektu Gwardia” Łukasz Tobys.

Strona internetowa „Wrocławska” Gastropub: https://wroclawska.com.pl/