Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Wrocławski „MiniSiatkarz” – głosując pomagasz!

Gwardia Wrocław bierze udział w II edycji programu budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych – „Aktywny Dolny Śląsk”. Aby móc zrealizować nasz projekt – wrocławskiego „MiniSiatkarza” – potrzebujemy wsparcia naszych kibiców. To nic trudnego! 

Nie ma przypadku w tym, że akurat przy tym newsie dołączamy zdjęcie naszego zespołu młodzików, czwartej ekipy w Polsce. To właśnie dzięki takiemu, początkowemu szkoleniu, w przyszłości można myśleć o sukcesach, najpierw tych regionalnych, a następnie ogólnopolskich. I dlatego pomyśleliśmy, że warto spróbować zaangażować również wsparcie naszych sympatyków. Co trzeba zrobić, żeby pomóc w rozwoju młodych, kto wie, może przyszłych reprezentantów Polski? Wystarczy wejść na STRONĘ i wypełnić formularz. Całość „zamieszania” nic nie kosztuje. Jedyne co jest konieczne to podstawowe informacje dotyczące danych osobowych. Jak łatwo się domyślić, skoro „Aktywny Dolny Śląsk”, temat skierowany w szczególności do mieszkańców regionu dolnośląskiego. Więcej informacji odnośnie wrocławskiego „MiniSiatkarza” znajdziecie na STRONIE opisującej nasz projekt. Znajdziecie tam również szczegóły dotyczące rozporządzenia pieniędzy, które można otrzymać z „Aktywnego Dolnego Śląska”.

Wrocławski MiniSiatkarz to projekt mający na celu aktywizację chłopców z klas 4 do 6 szkół podstawowych, podczas zajęć z piłki siatkowej, prowadzonych przez doświadczonego trenera związanego z profesjonalnym klubem piłki siatkowej we Wrocławiu. Piłka siatkowa to obecnie jedna z najbardziej popularnych dyscyplin w Polsce. Wykorzystując zainteresowanie tej dyscypliny wśród społeczeństwa, projekt ma na celu zachęcenie dzieci szkolnych do podejmowania aktywności fizycznej, na zajęciach sportowych które będą odbywać się 2 x w tygodniu, o czasie trwania 2 godzin zegarowych. Projekt oferuje wiele korzyści dla wszystkich uczestników. Podczas zajęć dzieci będą mogły nauczyć się wszystkich podstawowych elementów występujących w siatkówce, będą mieć szanse rywalizowania w wewnętrznych turniejach mini siatkówki, dodatkowo korzyścią będzie nauka współpracy w grupie, a przede wszystkim nabycie utylitarnych wartości, które niesie sport: szacunek, dyscyplina, fair-play, współdziałanie, itp.

Planowane zajęcia sportowe z piłki siatkowej odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, czas trwania zajęć to 2 godziny zegarowe. Zajęcia odbywać będą się w jednej z wrocławskich hal sportowych w okresie od 1.10.2017 – 31.03.2018. Szacunkowa liczba uczestników projektu to nawet ok. 50 osób (chłopców klas 4-6 SP). Na całkowity koszt projektu składa się opłaty związane z wynajęciem hali sportowej, wynagrodzenie dla trenera prowadzącego zajęcia, pamiątkowe stroje sportowe dla wszystkich uczestników projektu, upominki, medale i puchary dla uczestników w ramach wewnętrznych turniejów oraz koszty administracyjne.

Prosimy zarówno o głosowanie – jak i udostępnianie wieści dotyczących tej ważnej dla nas sprawy. Niektórzy być może niekoniecznie muszą mieć polajkowany nasz FP (a tam kampania dotycząca tego tematu trwa w najlepsze) na Facebooku, z drugiej strony jednak mogą chcieć wesprzeć nasze działania. Dlatego też niech magia internetu zadziała i w tym wypadku, liczymy na pospolite ruszenie dla dobra młodych siatkarzy.