Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Młodzicy GWR w finałowej walce o medale

Wszystko w naszych rękach

Najpierw był Dolny Śląsk i złoty medal zdobyty w cuglach. Później turniej 1/4 MP w hali przy Krupniczej, gdzie wyszliśmy ze sporych tarapatów obronną ręką. Aż wreszcie 1/2 MP i półfinałowy thriller w Częstochowie, gdzie wyszarpaliśmy awans. Będąc wśród najlepszej ósemki w Polsce – jedziemy na Podkarpacie walczyć – o spełnienie marzeń. Stać nas na wiele, choć granica bywa wyjątkowo cienka…

O jakiej granicy mowa? To granica między zwycięstwem a porażką. Jak niewielka to różnica przekonaliśmy się w siatkówce już wielokrotnie. Przykładem, niestety tym bolesnym, byli też w bieżącym sezonie rozgrywek młodzieżowych nasi juniorzy. Gwardzistom do miejsca wśród najlepszej ósemki juniorskich ekip w Polsce zabrakło dosłownie kilku „małych punktów”. Ostatecznie zamiast zwycięstwa 3:0, skończyło się na porażce 2:3 i niedosycie, bo można było więcej. Młodzicy też mieli swoje trudne chwile. Wszyscy przeżywaliśmy wielkie emocje zarówno na etapie ćwierćfinałowym, a gorączka nadeszła dodatkowo w półfinałach. Dwa zwycięstwa i sportowa postawa drużyny z Kielc dała nam miejsce wśród najlepszych. A to jest już wielka sprawa.

A67A6115

Ekipa trenera Piotra Lebiody (wraz z asystentem Marcinem Sobusiakiem i niezawodnym statystykiem Stanisławem Szewczykiem) udowodniła, że potrafi walczyć z najlepszymi. Finałowy turniej w Dębicy, miejscowości na Podkarpaciu, jest z jednej strony nagrodą – a z drugiej wyzwaniem dla naszych najmłodszych siatkarzy. Już pierwszego dnia zmierzymy się z ćwierćfinałowym przeciwnikiem, Jastrzębskim Węglem, którego potrafiliśmy ograć. Po drugiej stronie siatki pojawi się także miejscowy AKS V LO Rzeszów, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Do tego MUKS Huragan Wołomin, zespół również solidny, ale mający też słabe punkty.

Wiadomo nie od wczoraj, że rozgrywki młodzieżowe mają swój urok. Właściwie nawet na poziomie juniorskim nie jest łatwo ostatecznie przesądzić, kto sięgnie po najcenniejsze medale na koniec sezonu. Rzecz jasna, są faworyci, ale różne czynniki mogą spowodować, że ktoś do domu wróci szczęśliwy, a inny w roli przegranego. Dlatego też tym mocniej trzymamy kciuki za naszych młodzików. Relacje wideo ze spotkań zapewnia organizator, mają one być dostępne za pośrednictwem miejscowej telewizji Debica.tv (ich strona na FB dostępna TU oraz strona www dostępna TU). Będziemy również informować o wynikach i udostępniać wieści z obozu gwardyjskiego za pośrednictwem naszego FP na Facebooku, polecam zatem zaglądać i być na bieżąco, bo będzie się działo. Dostępny jest również specjalnie utworzony z okazji turnieju finałowego FP samych MP, który można znaleźć TU.

Finały MP młodzików będą rozgrywane w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy przy ul. Sportowej 26. Gwardziści zagrają w grupie B obok AKS V LO Rzeszów, Jastrzębskiego Węgla oraz MUKS Huragana Wołomin. W grupie A zmierzą się: Trefl Gdańsk, BKS Chemik Bydgoszcz, UMKS MOS Wola Warszawa oraz DMKS Plas Kielce. Ambasadorem MP młodzików jest Rafał Buszek, reprezentant Polski oraz zdobywca złotego medalu PlusLigi w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w sezonach 2015/16 i 2016/17.

TURNIEJ FINAŁOWY MP MŁODZIKÓW (12-14.05)

Piątek, 12.05.

9:00 Trefl Gdańsk – BKS Chemik Bydgoszcz

10:30 UMKS MOS Wola Warszawa – DMKS Plas Kielce

12:00 Oficjalne rozpoczęcie MPM

13:00 Jastrzębski Węgiel – MUKS Huragan Wołomin

14:30 KS Gwardia Wrocław – AKS V LO Rzeszów

16:00 DMKS Plas Kielce – BKS Chemik Bydgoszcz

17:30 Trefl Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa

19:00 AKS V LO Rzeszów – MUKS Huragan Wołomin

20:30 Jastrzębski Węgiel – KS Gwardia Wrocław

Sobota, 13.05

10:00 UMKS MOS Wola Warszawa – BKS Chemik Bydgoszcz

11:30 Trefl Gdańsk – DMKS Plas Kielce

13:00 KS Gwardia Wrocław – MUKS Huragan Wołomin

14:30 Jastrzębski Węgiel – AKS VLO Rzeszów

16:00 IV miejsce gr. A – IV miejsce gr. B

17:30 III miejsce gr. A – III miejsce gr. B

19:00 I miejsce gr. A – II miejsce gr. B

20:30 II miejsce gr. A – I miejsce gr. B

Niedziela, 14.05

10:00 Przegrani meczu półfinałowego grają o III i IV miejsce MP

12:00 Wygrani meczu półfinałowego walczą o I i II miejsce MP

13:00 Ceremonia dekoracji