Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Turniej półfinałowy nie dla GWR

Wyciągnąć lekcję na przyszłość

Dwie porażki. Tak zakończyła się nasza weekendowa wyprawa do Żagania. WKS Sobieski wygrywając dwukrotnie z Gwardią zapewnił sobie awans do turnieju półfinałowego. Nam pozostaje gra o miejsce trzecie na koniec sezonu. Choć tak właściwie, w niedzielę pewien etap został zamknięty. Szkoda, postaramy się jednak wrócić mocniejsi w kolejnym podejściu. Dzisiaj przełknęliśmy gorzką pigułkę.

O drugim pojedynku w Żaganiu możemy napisać dużo mniej aniżeli o pierwszym, rozegranym w sobotę. Tym razem wyszliśmy w ustawieniu z Piotrem Hernikiem na ataku. Na tej pozycji na przestrzeni całego spotkania próbowaliśmy jednak aż trzech siatkarzy. I to niech będzie najlepszy komentarz na wstęp do tego, co miało miejsce w dwóch pierwszych partiach. Siatkarze Gwardii zostali rozstrzelani zagrywką WKS Sobieskiego, do tego doszły też własne błędy, które mnożyły się z punktu na punkt – w coraz większym stopniu. Trener Piotr Lebioda rotował składem, na przyjęciu pojawił się za Romana Nawrockiego Sebastian Kaczmarek. Była również roszada na rozegraniu, do gry wszedł Karol Wesołowski. I można jeszcze kilka elementów zaznaczyć, co fakt faktem, jeszcze bardziej uwidacznia, jak nie udało nam się to spotkanie.

A67A7091

WKS Sobieski Żagań zameldował się w turnieju półfinałowym o awans do I ligi

Za dużo jednak było szarpanego grania, nerwowości. Nasza gra ustabilizowała się dopiero w trzecim secie. Co prawda trzeci raz rywal odjechał nam na starcie, z czasem jednak – za sprawą m.in. dobrej serii na zagrywce Jakuba Intrysa – doszliśmy przeciwnika na 10:10, było też 17:17. Ponownie jednak straciliśmy kilka punktów, przegrywając zwłaszcza dłuższe akcje, po których nakręcała się gra WKS Sobieskiego. W efekcie 0:3 i szybkie rozwiązanie kwestii awansu do turnieju półfinałowego. „Wojskowym” pozostaje pogratulować. My za to mamy przed sobą hipotetyczne granie o miejsce III w grupie IV. Jak faktycznie będzie, będziemy jednak informować

II runda play-off (3. mecz)
WKS Sobieski Żagań – GWR 3:0 (16, 12, 21)
Gwardia:
Hernik, Sternik, Szymankiewicz, Nawrocki, Zwiech, Intrys, Biela (libero) oraz Cierniak, Kaczmarek, Fijałka, Rugieł, Wesołowski, Tobys.