Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Zagrać jak prawdziwi mężczyźni

Osiemnaste, ostatnie spotkanie rundy zasadniczej – przed nami. W najbliższą sobotę siatkarze Gwardii zmierzą się z zamykającym ligową tabelę Juve Wakmet SOS Głuchołazy. Pewne 3 punkty to teoria, w praktyce trzeba będzie pokazać swoją wyższość na boisku. A jest o co grać, komplet punktów daje nam pewne miejsce wicelidera na koniec rundy.

Układ w którym ostatnia drużyna naszej grupy nie wygrywa ani jednego spotkania przerabialiśmy już w poprzednim sezonie. Wtedy najsłabszy był UKS Volley Żarów, który nie dość, że nie ugrał wygranej w rundzie zasadniczej, to jeszcze „poprawił” w play-out, ostatecznie przegrywając z BTS Elektros Bolesławiec. Tym razem spore problemy z gromadzeniem choćby setów ma zespół z Głuchołazów, który od kilku tygodni żyje już tym, co wydarzy się po najbliższej sobocie. Juve Wakmet zagra w play-out, z kim dokładnie, to się jeszcze okaże, przed ostatnią kolejką najbliższej tego jest AZS UZ Zielona Góra. Choć drżeć o spokojne utrzymanie musi jeszcze bolesławiecki BTS, któremu do szczęścia – tj. 8 miejsca – brakuje dużego oczka.

Liczymy na kolejny dobry mecz w wykonaniu naszych seniorów

W pierwszym spotkaniu pomiędzy GWR a Juve Wakmet wygraliśmy w Głuchołazach w trzech setach. Każda z partii kończyła się jednak graniem na przewagi, kolejno: do 26, 24 i najbardziej nerwowy, set wygrany 32:30. Gwardziści w tego typu pojedynkach muszą się skupić głównie na swojej pracy na boisku. Potencjał jest duży, w końcu nieprzypadkowo mamy szansę skończyć rundę tuż za plecami lidera z Międzyrzecza. Sztab szkoleniowy GWR jeszcze kilka tygodni przed ostatnią kolejką zakładał, że w pojedynku z Juve Wakmet – da szasnę gry na dłuższym dystansie naszym rezerwowym oraz najmłodszym. Sytuacja w grupie IV ciągle jest jednak nierozstrzygnięta, na nasze potknięcie wciąż liczy trzeci SPS Chrobry Głogów (grają u siebie w sobotę z liderem), dlatego trudno spodziewać się eksperymentów w składzie gospodarzy od początku meczu. Dodajmy, rozwiązania na końcowe miejsce dla GWR są dwa – mając punkt przewagi nad głogowianami – albo zajmiemy miejsce 2, albo 3. Do lidera z Międzyrzecza tracimy 8 punktów, a czwarty WKS Sobieski Żagań rundę zasadniczą zakończył w 21 kolejce.

Podobnie sytuacja ma się z MKS Olavią Oława. Dlaczego wspominamy o tym zespole? Może się okazać, że właśnie z nimi zmierzymy się w fazie play-off. Od 5 miejsca (zajmowanego przez oławian) do 9, walka trwa w najlepsze. Nas interesuje to, co wydarzy się w meczach: MKST Astra Nowa Sól – BTS Elektros Bolesławiec oraz KS Bielawianka Bester Bielawa – AZS UZ Zielona Góra. Pewne jest, że nie zagramy z zespołem z Zielonej Góry, który walczy o życie w Bielawie, tj. uniknięcie gry w play-out. Zatem w najlepszym wypadku zajmie 8 miejsce, a my – jeśli zajmiemy 2 miejsce, mierzymy się z siódmą ekipą, w przypadku pozycji trzeciej, zagramy z drużyną z szóstej lokaty. Teoretycznie możemy zatem zmierzyć się z: MKST Astrą, bolesławieckim BTS, Bielawianką lub MKS Olavią. Będziemy nasłuchiwać wieści z pozostałych parkietów. Najwcześniej granie zaczną w Nowej Soli, od 17:00. W Bielawie tradycyjnie od 18:00, gwoli uzupełnienia, hit kolejki – przynajmniej na papierze – w Głogowie, również od 18.

Sytuacja w tabeli z miejsc 5-8 jest bardzo ciekawa (źródło: siatka.org)

Terminy play-off? Zaczniemy 24.03, na pewno od meczu wyjazdowego. Układ jest następujący: 8-1, 7-2, 6-3, 5-4. Czyli pierwszy termin to spotkanie, w którym gospodarzem jest drużyna z niższego miejsca w tabeli. Pierwsza runda play-off rozgrywana jest do dwóch wygranych spotkań. Mecz w hali GWR zagramy 07.04, ew. 08.04 – decydujące spotkanie. Następnie II runda i walka zwycięzców rywalizacji 7-2 i 6-3. Tu pierwszy termin to 21-22 kwietnia, gramy do trzech wygranych spotkań. Ale aż tak w przyszłość nie wybiegajmy.

Naszych kibiców zapraszamy do hali GWR, pomóżmy ponownie naszej drużynie. Kolejna okazja do tego, żeby się zobaczyć, nadarzy się za długie 3 tygodnie. A dla tych, którzy nie mogą – oczywiście przyjmujemy tylko poważne powody – informujemy, że spotkanie przeciwko Juve Wakmet SOS Głuchołazy będzie transmitowane na naszym FP na Facebooku, początek ok. 17:50.