Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Wyjazdowy mecz o podtrzymanie nadziei

Żarów po raz pierwszy

Liga nie zwalnia tempa. Tym razem siatkarzom Gwardii Wrocław przyjdzie wyjechać na mecz do Żarowa. Miejscowy UKS Volley to najsłabsza drużyna w bieżącym sezonie, choć akurat na swoim terenie potrafiąca nawiązywać wyrównaną walkę nawet z najlepszymi. Nasz zespół stoi za to pod ścianą i po środowym zwycięstwie BTS Elektros Bolesławiec musimy zagrać o trzy punkty w Żarowie.

Sytuacja w tabeli jest trudna – choć nie beznadziejna. Dokładnie można ją przeanalizować i zobaczyć TU. W skrócie, BTS Elektros Bolesławiec po zwycięstwie 3:1 w Oławie odskoczył nam na trzy punkty. Pomimo dwóch porażek w bezpośrednich starciach ciągle możemy jednak wyprzedzić beniaminka lepszym bilansem setów na koniec. Warunków jest kilka, pierwszym i najważniejszym – dobry rezultat w Żarowie.

Na pewno liczyliśmy na dobry wynik środowego meczu i zwycięstwo Oławy z Bolesławcem. Niestety, okazało się, że wygrał beniaminek i przeskoczył nas w ligowej tabeli. Zrobimy jednak wszystko co w naszej mocy, żeby na koniec być z przodu i prześcignąć BTS Elektros – przyznaje nasz rozgrywający Karol Wesołowski.

A67A4489

W zespole UKS Volley Żarów jedną z wyróżniających się postaci jest nasz były siatkarz Paweł Lewandowski

Beniaminek UKS Volley w dotychczasowych 15 kolejkach nie zdołał posmakować ligowego zwycięstwa. Póki co nasz sobotni rywal ma na swoim koncie tylko dwa oczka, za porażki 2:3 z ekipą z Bolesławca (u siebie) i 2:3 z naszą drużyną – na Krupniczej. Łącznie UKS Volley ugrał 7 setów, co wynikiem jest kiepskim – ale i wymagającym czujności w naszym zespole. Nie od dzisiaj wiadomo, że w spotkaniach z potencjalnie słabszym rywalem koncentracja jest bardzo istotna.

Nie sądzę, żeby brakowało nam motywacji. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla nas bardzo ważny mecz. U siebie wygraliśmy 3:2, wtedy jednak nasza sytuacja kadrowa była bardzo trudna. W sobotę będzie już dużo lepiej pod tym względem. Nie chcę jednak mówić jakie mam przeczucia względem wyniku, żeby nie zapeszać – kończy Wesołowski.

Do zakończenia rundy zasadniczej łącznie z sobotnim meczem w Żarowie pozostały gwardzistom trzy spotkania. Po wyjazdowym pojedynku z UKS Volley na rozkładzie jazdy mamy jeszcze wyprawę do Głogowa na mecz z liderem SPS Chrobrym (11.02) i mecz z WKS Sobieskim Żagań u siebie (18.02) na koniec. Nasz bezpośredni rywal do miejsca w czołowej ósemce, gwarantującej grę w play-off (1-8, 2-7, 3-6, itd.), będzie miał jeszcze spotkanie wyjazdowe z MKST Astra Nowa Sól (11.02) oraz pojedynek u siebie z… UKS Volley (18.02). Także jak widać, z jednej strony ostatnia ekipa ligi może rozdać karty – z drugiej – wszystko w rękach i głowach Gwardii i beniaminka z Bolesławca. 

UKS VOLLEY ŻARÓW – GWARDIA WROCŁAW

Kiedy? Sobota, 28.01, g. 19:00

Gdzie? Hala Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie, ul. Piastowska 10.

Ile? Wstęp wolny