Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Odszedł Stanisław Siewior

Żegnaj Mistrzu!

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 22 czerwca w wypadku samochodowym zginął Stanisław Siewior. Legenda judo Gwardii Wrocław, znany i szanowany w całej Polsce, człowiek, który był jednym z architektów największych sukcesów naszego klubu.

Do tragicznego wypadku doszło niedaleko Wrocławia, do którego właśnie wracał pan Stanisław. Niestety, jak się miało okazać, to była ostatnia podróż trenera Siewiora. To człowiek, który zasłynął świetnym wyczuciem dyscypliny, trudnej, ale zarazem pięknej – jaką jest judo. Stanisław Siewior trzykrotnie był wybierany w plebiscytach na najlepszego trenera Dolnego Śląska (1976, 1985, 1986). Dodatkowo był to jeden z pierwszych w Polsce posiadaczy czarnego pasa nadanego przez japońskiego trenera Watanbe.

Jako zawodnik Gwardii wywalczył pierwszy seniorski medal w mistrzostwach Polski, dodatkowo był reprezentantem Polski na ME w Rzymie. Jego podopiecznymi byli m.in. Hurkot, Paszkiewicz i Szymkowski, czy bracia Waldemar i Janusz Zauszowie. Z okazji jubileuszu 50-lecia sekcji judo Gwardii Wrocław Stanisław Siewior był przewodniczącym komitetu organizacyjnego, na specjalne zaproszenie innej legendy naszego klubu, Zbigniewa Zamęckiego.

Odejście pana Stanisława to wielka strata dla polskiego judo i całego naszego klubu. Najszczersze wyraz współczucia dla bliskich.