Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Złożyliśmy akces do I ligi

Długo się do tego szykowaliśmy, ale w końcu, postawiliśmy kolejny, ważny krok w stronę dalszego rozwoju klubu. W poniedziałek 22 stycznia wysłaliśmy pismo do Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej z deklaracją gotowości do występu w rozgrywkach I ligi mężczyzn w sezonie 2018/19.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to dopiero początek naszej drogi do powrotu po 10 latach na zaplecze siatkarskiej elity. Jasna deklaracja na tym etapie roku kalendarzowego daje jednak dużo większe możliwości działania, również w odniesieniu do ewentualnych decyzji PZPS. Skąd taki krok? Otrzymaliśmy wsparcie ze strony Urzędu Miasta oraz firm współpracujących z nami od dłuższego czasu. Z tego też powodu, mając finansowy argument w ręku, podjęliśmy kroki w stronę powrotu do I ligi. Dodatkowo zostaliśmy wsparci przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej, otrzymując poza pomocą merytoryczną, bardzo pozytywną opinię o działaniach klubu, którą dołączyliśmy do naszego pisma.

Drogi na ten poziom rozgrywek są dwie. Pierwsza, skorzystanie z wolnego miejsca, które może pojawić się po zakończeniu obecnego sezonu. Podobna sytuacja jak w przypadku Exact Systems Norwid Częstochowa, którzy przystąpił do rozgrywek 2017/18 na poziomie I ligi. Drugie rozwiązanie to awans sportowy. Prowadzimy działania zmierzające do możliwie najszybszego powrotu do I ligi. Jeżeli nasz młody zespół, który aktualnie mamy, nadal zbierający doświadczenie na ligowych parkietach, nie wywalczy awansu w sportowej rywalizacji, będziemy dążyć do kolejnych wzmocnień kadry, w celu podniesienia rywalizacji. Mamy bowiem mocny argument w ręku, który chcemy odpowiednio wykorzystać. Dodatkowo nie zmieniając przy tym swojego profilu, zakładając dalsze szkolenie młodzieży na najwyższym poziomie, mając na myśli nasze grupy młodzieżowe i późniejsze wyławianie najzdolniejszych do zespołu seniorów.

Dodatkowo cieszymy się, że naszymi staraniami zainteresowały się ogólnopolskie media. Podczas niedawnego turnieju finałowego Pucharu Polski przedstawiciele telewizji Polsat Sport zdecydowali się na przygotowanie materiału o staraniach powrotu do I ligi Gwardii Wrocław. Zachęcamy również inne, także lokalne media, do podjęcia tego tematu.